Praha
Praha
Praha
Praha

Články

Vyberte si správný zájezd

Chystáte se na dovolenou? Vybíráte Váš zájezd? Upoutala Vás nízká cena nabízeného zájezdu? Doba výběru dovolené je tady, a proto by lidé měli být opatrní, jaký zájezd a u jaké společnosti - cestovní kanceláře si zvolí.

V případě, že se rozhodujete o koupi zájezdu, pečlivě si ověřte všechny informace. Velmi nízká cena je často lákavá, ale nesmíme zapomenout, že cílem každého člověka je prožít klidnou a spokojenou dovolenou.

Podmínky ogranizování zájezdů stanoví v České republice zákon č. 159/1999 Sb. Tento zákon také definuje, co to vlastně je zájezd z hlediska zákona. Zájezdem se rozumí předem sestavená a za souhrnnou cenu nabízená kombinace minimálně dvou typů služeb (například doprava a ubytování). Zájezd může organizovat na vlastní jméno a vlastní odpovědnost pouze koncesovaná cestovní kancelář.

Cestovní agentury smí prodávat zájezdy koncesovaných cestovních kanceláří s tím, že klienta musí být řádně informovat, od jaké cestovní kanceláře mu zájezd nabízejí. 

Mnoho klientů se často nechá nalákat výhodnou cenou a často ani netuší, že ta cestovní agentura, u níž si zájezd vybrali, je ve skutečnosti jen nějaký klub, spolek či zájmové sdružení. A právě tyto různé kluby mnohdy nabízí zájezdy, aniž by pro to měly podnikatelské oprávnění, čímž porušují zákon. Tím pádem se také může například stát, že turista bude v zahraničí nemile překvapem v případě nějakého úrazu, kdy zjistí, že není dostatečně pojištěn.

Pokud si kupujete zájezd od cestovní agentury je třeba si ověřit, že pořádající cestovní kancelář má koncesi k provozování cestovní kanceláře a povinné pojištění proti úpadku. Stejně tak si to ověříte i v případě, že kupujete zájezd přímo od cestovní kanceláře.

A pak už se můžete dát do studia nabídek a vybírat a vybírat ten nejlepší zájezd právě pro Vás. Výhodou cestování s cestovní kanceláří je zejména skutečnost, že vše máte zajištěno a nemusíte se o nic starat. Zájezd doprovází průvodce cestovní kanceláře nebo u pobytového zájezdu se o Vás bude starat delegát cestovní kanceláře (nově se nazývá místní zástupce cestovní kanceláře).
 

 • Při výběru zájezdu nehleďte jen na cenu jako takovou, ale na to, jaké služby cena obsahuje. Zdánlivě dražší zájezd může být v konečném důsledku levnější. (zájezd Vám může prodražit placené internetové připojení v hotelu pokud chcete být neustále on line, parkování při cestě vlastním automobilem a řada dalších drobností).
   
 • Ujasněte si, jakou dovolenou si přejete. Pod pojmem "taková pěkná dovolená" si každý představí každý člověk něco jiného. Vytvořte si seznam Vašich požadavků (například hotel s výhledem na moře, oblázková pláž, apartmány přímo u sjezdovek, wi-fi připojejí zdarma, dětské animační programy atd.)
   
 • Požadujte od cestovní kanceláře přesné informace. Ptejte se, ptejte se a ptejte se. Základem spokojenosti jsou přesné informace. Stejně tak si zjistěte reference od jiných klientů, případně hledejte reference na internetu. Například o nabízených hotelech, restauracích, plážích atd. lze získat velmi přesné informace. Co jednomu klientovi vadí, druhý považuje za skvělé (příklad pokud se v recenzích objeví informace, že hotel není zařízen pro pobyt rodin s dětmi, bude tento hotel vhodný právě pro klienty, kteří hledají klidný pobyt bez dětí.)
   
 • Ověřte si, že pořadatelem zájezdu je koncesovaná cestovní kancelář. Různé tzv. expedice, výpravy na doporučení lidí (typu kupte si sami letenku, poradím Vám hotel a jedu s Vámi atd.), mohou zavánět exotikou, jsou velmi lákavé svou cenou, ale také mohou přinést řadu problémů.
   
 • Zájezd "last minute" - nákup na poslední chvíli často láká atraktivní slevou. Nesmíte však zapomenout, že už si nemůžete příliš vybírat a musíte se spokojit s nabídkou, která zbývá k dispozici. Záleží na náročnosti klienta a jeho požadavcích, zda si vybere.


Pěknou cestu a krásné zážitky!
 

Aktualizace 22.7.2014

Telefonujte na telefon 224 916 485 - napište na kurzy@tyrkys.cz - navštivte nás osobně na adrese Na Moráni 5, Praha 2

 

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

 

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti


Proč si vybrat TYRKYS?

 • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
 • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
 • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
 • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes jizerske hory ubytovani

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Daňová evidence - základy účetnictví

Od kdy? 11. duben 2015, Sobota
Kde? Kurz Daňová evidence se koná ve dnech 11. a 12. dubna 2015 (sobota a neděle), vždy od 9:00 až 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2, cena 2 000 Kč.
Číslo Dan_ev_2015_001

Více informací

Kurz Průvodce cestovního ruchu plus region Praha

Od kdy? 13. duben 2015, Pondělí
Kde? Kurz se koná od 13. dubna 2015 do 17. června 2015 vždy v pondělí a ve středu od 9:00 do 12:00 hodin dle níže uvedeného rozpisu hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 12 800 Kč -AKČNÍ SLEVA 9 900 Kč (platí do odvolání). Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce PK 65-021N a zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028N.
Číslo SP8/2015

Více informací

Kurz Delegát cestovní kanceláře - Místní zástupce cestovní kanceláře

Od kdy? 13. duben 2015, Pondělí
Kde? Kurz se koná od 13. dubna do 24. dubna 2015, výuka probíhá vždy od pondělí do pátku od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin dle rozvrhu hodin viz níže, na adrese Na Moráni 5, Praha 2, cena kurzu 9 900 Kč, AKČNÍ SLEVA na 6 900 Kč (platí do odvolání)
Číslo DEL4/2015

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'