Praha
Praha
Praha
Praha

Články

Vyberte si správný zájezd

Chystáte se na dovolenou? Vybíráte Váš zájezd? Upoutala Vás nízká cena nabízeného zájezdu? Doba výběru dovolené je tady, a proto by lidé měli být opatrní, jaký zájezd a u jaké společnosti - cestovní kanceláře si zvolí.

V případě, že se rozhodujete o koupi zájezdu, pečlivě si ověřte všechny informace. Velmi nízká cena je často lákavá, ale nesmíme zapomenout, že cílem každého člověka je prožít klidnou a spokojenou dovolenou.

Podmínky ogranizování zájezdů stanoví v České republice zákon č. 159/1999 Sb. Tento zákon také definuje, co to vlastně je zájezd z hlediska zákona. Zájezdem se rozumí předem sestavená a za souhrnnou cenu nabízená kombinace minimálně dvou typů služeb (například doprava a ubytování). Zájezd může organizovat na vlastní jméno a vlastní odpovědnost pouze koncesovaná cestovní kancelář.

Cestovní agentury smí prodávat zájezdy koncesovaných cestovních kanceláří s tím, že klienta musí být řádně informovat, od jaké cestovní kanceláře mu zájezd nabízejí. 

Mnoho klientů se často nechá nalákat výhodnou cenou a často ani netuší, že ta cestovní agentura, u níž si zájezd vybrali, je ve skutečnosti jen nějaký klub, spolek či zájmové sdružení. A právě tyto různé kluby mnohdy nabízí zájezdy, aniž by pro to měly podnikatelské oprávnění, čímž porušují zákon. Tím pádem se také může například stát, že turista bude v zahraničí nemile překvapem v případě nějakého úrazu, kdy zjistí, že není dostatečně pojištěn.

Pokud si kupujete zájezd od cestovní agentury je třeba si ověřit, že pořádající cestovní kancelář má koncesi k provozování cestovní kanceláře a povinné pojištění proti úpadku. Stejně tak si to ověříte i v případě, že kupujete zájezd přímo od cestovní kanceláře.

A pak už se můžete dát do studia nabídek a vybírat a vybírat ten nejlepší zájezd právě pro Vás. Výhodou cestování s cestovní kanceláří je zejména skutečnost, že vše máte zajištěno a nemusíte se o nic starat. Zájezd doprovází průvodce cestovní kanceláře nebo u pobytového zájezdu se o Vás bude starat delegát cestovní kanceláře (nově se nazývá místní zástupce cestovní kanceláře).
 

 • Při výběru zájezdu nehleďte jen na cenu jako takovou, ale na to, jaké služby cena obsahuje. Zdánlivě dražší zájezd může být v konečném důsledku levnější. (zájezd Vám může prodražit placené internetové připojení v hotelu pokud chcete být neustále on line, parkování při cestě vlastním automobilem a řada dalších drobností).
   
 • Ujasněte si, jakou dovolenou si přejete. Pod pojmem "taková pěkná dovolená" si každý představí každý člověk něco jiného. Vytvořte si seznam Vašich požadavků (například hotel s výhledem na moře, oblázková pláž, apartmány přímo u sjezdovek, wi-fi připojejí zdarma, dětské animační programy atd.)
   
 • Požadujte od cestovní kanceláře přesné informace. Ptejte se, ptejte se a ptejte se. Základem spokojenosti jsou přesné informace. Stejně tak si zjistěte reference od jiných klientů, případně hledejte reference na internetu. Například o nabízených hotelech, restauracích, plážích atd. lze získat velmi přesné informace. Co jednomu klientovi vadí, druhý považuje za skvělé (příklad pokud se v recenzích objeví informace, že hotel není zařízen pro pobyt rodin s dětmi, bude tento hotel vhodný právě pro klienty, kteří hledají klidný pobyt bez dětí.)
   
 • Ověřte si, že pořadatelem zájezdu je koncesovaná cestovní kancelář. Různé tzv. expedice, výpravy na doporučení lidí (typu kupte si sami letenku, poradím Vám hotel a jedu s Vámi atd.), mohou zavánět exotikou, jsou velmi lákavé svou cenou, ale také mohou přinést řadu problémů.
   
 • Zájezd "last minute" - nákup na poslední chvíli často láká atraktivní slevou. Nesmíte však zapomenout, že už si nemůžete příliš vybírat a musíte se spokojit s nabídkou, která zbývá k dispozici. Záleží na náročnosti klienta a jeho požadavcích, zda si vybere.


Pěknou cestu a krásné zážitky!
 

Aktualizace 22.7.2014

Telefonujte na telefon 224 916 485 - napište na kurzy@tyrkys.cz - navštivte nás osobně na adrese Na Moráni 5, Praha 2

 

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

 

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti


Proč si vybrat TYRKYS?

 • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
 • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
 • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
 • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes jizerske hory ubytovani

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Kurz Delegát cestovní kanceláře - Místní zástupce cestovní kanceláře

Od kdy? 25. listopad 2014, Úterý
Kde? NOVINKA - večerní kurz - kurz se koná od 25. listopadu 2014 do 13. ledna 2015, výuka probíhá vždy v úterý a ve čtvrtek od 17:30 do 20:30 hodin dle rozvrhu hodin viz níže, na adrese Na Moráni 5, Praha 2, cena kurzu 9 900 Kč, AKČNÍ SLEVA na 6 900 Kč (platí do odvolání)
Číslo DEL8/2014

Více informací

Kurz Pracovník cestovní kanceláře

Od kdy? 25. listopad 2014, Úterý
Kde? NOVINKA - večerní kurz - kurz se koná od 25. listopadu 2014 do 13. ledna 2015, výuka probíhá vždy v úterý a ve čtvrtek od 17:30 do 20:30 hodin dle rozvrhu hodin viz níže, na adrese Na Moráni 5, Praha 2, cena kurzu 9 900 Kč, AKČNÍ SLEVA na 6 900 Kč (platí do odvolání)
Číslo PCK_8/2014

Více informací

Barokní kultura na dvorech vídeňských Habsburků

Od kdy? 26. listopad 2014, Středa
Kde? Přednáška Barokní kultura na dvorech vídeňských habsburků se koná dne 26. listopadu 2014 (středa) od 17:00 hodin do 20:00 hodin v TYRKYS, Na Moráni 5,Praha 2, cena přednášky 400 Kč.
Číslo BARKUL2/2014

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'