Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Svatovítský poklad - klenotnice Pražského hradu - K2/2020

20. leden 2020, Pondělí

Seminář Svatovítský poklad - klenotnice Pražského hradu se koná dne 1. listopadu 2017 (středa) od 17:15 do 19:15 v TYRKYSu. Cena 400 Kč.

OBSAZENO

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz


Vydejte se s námi po stopách tajuplné duchovní historie Pražského hradu a jeho rozsáhlém bohatství chrámové sbírky! 

 

Expozice se nachází v kapli sv. Kříže na II. hradním nádvoří a láká nás svými 140 uměleckými díly, která mapují historii duchovního umění vznikající již od 11. století!

Velkým příspěvkem byly za doby Karla IV. ostatky světců, které sám císař sbírce daroval a nechal pro ně vyrobit drahocenné schránky.

Dominantním dílem je například relikviářový korunovační kříž, který byl využíván při korunovacích. Kříž s ostatkem Kristovy bederní roušky pak zaujme svým vyobrazením Karla IV. a jeho syna Václava IV.

Sbírka dále čítá například relikviářové busty hlavních světců či gotické malby a ukázky textilií, které byly součástí pokladu od úplného počátku.

Dozvíte se 

Na závěr semináře obdržíte Osvědčení o absolvování doškolovacího kurzu.
Počet osob je omezen!!! Možnost dotazů. 

Přednáší: PhDr. František Kadlec 

Koná se: 20. ledna 2020 (pondělí)  od 17:15:00 do 19:00 hodin 

Cena: 400 Kč (cena obsahuje desky a papíry na psaní, osvědčení o absolvování)

 Detail kurzu

Cena: 400 Kč *

 

Přihlášku mužete také zaslat e-mailem na adresu kurzy@tyrkys.cz nebo ji doručit osobně do naší kanceláře. V případě, že posíláte přihlášku e-mailem a neozveme se Vám nejpozději následující pracovní den, prosím, zatelefonujte na číslo 224 916 485.

* Cena obsahuje vlastní kurzovné, studijní materiály na CD a vstupné do památkových objektů. Cena nezahrnuje cenu odborné a jazykové zkoušky, jejíž vykonání zcela závisí na vůli posluchače.