telefon : 224 917 908
 

HOME

Kurz.Průvodce cestovního ruchu

Kurz Průvodce pro region Praha

Zkouška.odborné způsobilosti

Zkouška Průvodce pro reg.Praha

Seminář - Průvodce Delegát

Kurz Pracovník cestovní kanceláře

Naše škola a učebny

Nadstandardní služby
při kurzech


Služby pro školy a pro firmy
Služby pro průvodce
Služby pro cestovní kanceláře

Kontakty
Linky

Vybraná muzea automobilů a motocyklů v České republice

Zdroj: internetové prezentace vybraných objektů

Muzeum motocyklů a Veterán bazar,
Adresa: Lesná u Znojma, 67102

Soukromá kolekce asi 100 historických motocyklů, sidecarů, automobilů a dalších technických zajímavostí. Specializace na značku Jawa. Renovační dílna, burzy a aukce historických vozidel a dílů. Stylová restaurace. Otevřeno celoročně duben až říjen 10-19 hodin, jindy 11-17 hodin.

Škoda Auto Muzeum
Adresa: Václava Klementa 294, 293 60 Mladá Boleslav

Pod značkou Škoda se vyrábí auta už déle než 100 let! Jen čtyři automobilky na celém světě se mohou pyšnit tak dlouhou a nepřerušenou tradicí. Škodovka je jednou z nich.

 

Expozice:Škoda Auto Muzeum pro vás připravilo tři výstavy s multimediální podporou a pro vaše děti se v Dětském koutku pořádají neustále nové a soutěže a hry. Nechte se vtáhnout do tří zajímavých příběhů...

100 let firmy: Příběh výroby automobilů v Mladé Boleslavi od počátků v roce 1895 až po nejnovější modely. Nová expozice "Sleeping beauty"Od 1.6.2005 bude otevřen zrekonstruovaný sál SLAVIA; nová expozice "Sleeping beauty" představí vozy, čekající na renovaci.
Galerie motorů
: To je srdeční záležitost. Protože motor je srdcem každého vozu a podle jeho zvuku/tlukotu pozná pozorné ucho, co autu schází.
Dětský koutek
íše příběh naší budoucnosti, příběh našich dětí. Proto pro ně měsíčně muzeum připravuje zábavné programy.


Návštěva výrobních provozů: Po ohlášení u návštěvní služby je ekxurze možná v pracovní dny pro návštěvníky starší 12 let.
Fotografování pro soukromé účely bez použití stativu, blesku či osvětlovací techniky je povoleno. Fotografování pro jiné účely jen s písemným souhlasem vedení muzea.

TATRA MUZEUM - KOPŘIVNICE
Nejucelenější sbírka, věnovaná dokumentaci historického vývoje firmy, má své místo rovněž v Kopřivnici. V reprezentativních prostorách se laické i odborné veřejnosti naskýtá fascinující odraz epoch, ve kterých se pomocí průkopnických metod podařilo dosáhnout kopřivnické automobilce až na vrcholy technického vývoje motorových vozidel.
Vystavené automobily samotné, ale i jejich součásti (včetně unikátních vzduchem chlazených motorů) umožňují vnímat dobově nekonvenční myšlenky na které se staly zásadou místních konstruktérů. Expozici doplňuje 7 audiovizuálních boxů, které poskytují vyčerpávající dodatkové informace ve formě videosekvencí. Výčet exponátů uzavírá největší z nich, reprezentant tatrovácké železniční výroby, rychlíkový motorový vagón, známý také pod názvem "Slovenská strela". Celková rozloha muzea vč. renovačních dílen činí 4.921 metrů čtverečních.

U služby průvodce muzeum vyžaduje telefonickou či emailovou rezervaci minimálně 10 dnů předem ! Jedná se o doplňkovou službu, za příplatek, určenou zejména pro skupiny. Lze ji však objednat i pro jednotlivce.

Veteran muzeum Bítov
Muzeum je zaměřeno především na značku TATRA a maloobsahové motocykly. Součástí musea je i vojenská technika. V museu se nachází vždy minimálně 50 exponátů.Otevírací doba: červenec až srpen 9 - 19, květen a říjen 10 - 17.
Slosovatelná vstupenka za jednotnou cenu 15,- Kč.Státní hrad Bítov je vzdálen 2,5 km od Musea. Bítov je vzdálen 34 km západně od Znojma.

 

Jawa muzeum Konopiště -  Motocyklové a technické muzeum Netvořice 
V obou muzeích je vystaveno v současné době celkem okolo 200 motocyklů +další exponáty. Muzeum na Konopišti je zároveň oficiálním továrním muzeem značky JAWA. Část exponátů v obou muzeích je zcela unikátních a lze je vidět pouze zde. Návštěvník jednoho muzea má automaticky nárok na 50% slevu na vstupné v druhém muzeu.

Muzeum Netvořice je orientováno vedle motocyklů (120 kusů) dále na automobily, tříkolky, invalidní vozíky, motocykly se sajdkárem , speciální stabilní motory, současnou produkci značky JAWA, historické  traktory a  technicky historické zajímavosti.

Muzeum Konopiště je orientováno především na reprezentativní prezentaci historie značky JAWA, co se týče exponátů, tak i co se týče historických materiálů (anglická, česká a německá  video prezentace velkoprostorovou projekcí). Dalším nosným tématem muzea je historická dokumentace závodních úspěchů českých
motocyklových značek ve 20. století (unikátní exponáty, trofeje, historické dokumenty)

Muzeum historických motocyklů v Kašperských Horách
Muzeum historických motocyklů je největší soukromou expozicí svého druhu v České republice.  V současné době vystavuje 70 kusů historických motocyklů, z nichž některé jsou unikáty. Své zastoupení má zde JAWA, ČZ, INDIAN, ARIEL, BSA, FN a mnoho dalších světových značek. Počet vystavovaných exponátů se stále zvětšuje. Expozice se neustále rozšiřuje a byla doplněna i o historická jízdní kola. Některé z vystavených exponátů jsou světové unikáty dochované v jediném kuse (JAC,WAGNER) a některé jsou jedinými dochovanými v ČR

MUZEUM SPORTOVNÍCH VOZŮ V  LÁNECH
Muzeum sportovních vozů v Lánech bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1997. V muzeu si můžete zblízka prohlédnout několik desítek unikátních sportovních a závodních vozů a dozvědět se více o historii i současnosti automobilového sportu. Všechny vystavené vozy jsou plně provozuschopné. Chcete-li si vyzkoušet řízení závodního vozu, můžete využít  trenažéry. Fotografování v muzeu je povoleno za příspěvek Dětské dopravní nadaci.

 

Zápis do kurzů průvodců zahájen ! 

Pořádáme kurzy a zkoušky cestovního ruchu, kurzy a zkoušky pro průvodce Prahou, kurzy pro pracovníky cestovních kanceláří, hotelů a informačních center. Konáme rekvalifikační a doškolovací kurzy. Připravíme školení přesně dle Vašich požadavků.

 


O průvodcování, o zkoušce .......
Co obnáší kurzy průvodce
Jak nejlépe uspět u zkoušky
Jak se připravit na zkoušku
Doporučená literatura

Jak si vybrat správný jazykový kurz
Jak si najít práci průvodce
Nejčastěji kladené otázky
Umíte prohrávat ?
Živnostenský list a průvodce
Zákon o zaměstnanosti a průvodci

Jak získat Živnostenský list


Aktuality, různé ........
Pozvánka na Vysočinu
Zámek Hořovice
Ekonomika CR
Veduta jako historický pramen
Nečekaná noční návštěva
Umíte prohrávat ?
České muzeum stříbra
Druhy časů
Návrat z Vídně r. 1969
Naše návštěva Máslovic
Jak vybrat správný jazykový kurz
Něco z historie Bratislavy
Václav Špála
Jak získat Živnostenský list
Ilegální přechod hranic
Jel Jaromír do ciziny
Příběh mrazivé sobotní noci v Hidasnémeti
Sám na Sahaře
Literatura pro prův.reg.Praha
Jak se správně píše ?
Zákon o zaměstnanosti a průvodci

Česká republika - archiv článků
Praha - archiv článků
Evropská unie a ČR - archiv článků
Muzea a galerie - archiv článků
Ekonomika cestovního ruchu - archiv
Různé - archiv článků

Zd. Horenský - archiv článků

 

Rokytnice nad Jizerou


ideální dovolená v létě i zimě

 


Doprava luxusními vozy Mercedes
třídy E Classe a S Classe

  Kniha Průvodcovské momentky
Kniha průvodcovské momentky - Sám na Sahaře
Naše návštěva Máslovic- příběh
Informatika v cestovním ruchu
Jak jsem se nestala průvodkyní
Pobyťák na Krku - povídka
Další vídeňské překvapení-2005
Ludvík padá z lehátka
Dotazník o pobytu v kapitalistické cizině
Návrat z Vídne v roce 1969- povídka
Trampoty s digitálkami
Nečekaná noční návštěva
Ilegální přechod hranic
Ilegální přechod hranic II, báseň
   
Zde vždy naleznete nové aktuální informace, články, novinky nejen pro průvodce.
Pomozte nám vytvářet tento web ! Pište nám příhody průvodcování, různé zajímavosti, pošlete fotografie, zveřejníme je zde !

Osobní návštěva je možná pondělí až pátek od 9,00 do 17,00 hodin

TYRKYS, škola cestovního ruchu, Na Moráni 5, 120 00 Praha 2, tel: 224 916 485 fax: 224 922 452, email:tyrkys@jomys.com
Publikování nebo další šíření obsahu serveru tyrkys.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.