Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Aktuální doporučení k cestám do Egypta

Doporučení k cestám do Egypta vydané Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Vzhledem k současné bezpečnostní situaci vydalo Ministerstvo zahraničních věcí doporučené pokyny k cestování v Egyptě. 

Bezpečnostní situace v Egyptě je relativně stabilní, s výjimkou severní části Sinajského poloostrova a západní hranice s Libyí. V této oblasti Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje cestovat pouze v odůvodněných či naléhavých případech. Stejně tak doporučuje pečlivě zvážit individuální cesty do oblasti velké Káhiry. Stále ovšem platí doporučení dbát zvýšené opatrnosti v celém Egyptě. 

Ministerstvo zahraničních věcí sleduje bezpečnostní situaci v Egyptě. Turistická letoviska na pobřeží Rudého moře jsou v současné době klidná.  Výstraha platí především před jakýmikoliv cestami do oblasti západní hranice s Libyí a severní části Sinajského poloostrova, a to včetně turistického letoviska Taba. Nedoporučuje se individuální cestování a opouštění turistických rezortů. 

V celém Egyptě je nezbytné dbát pokynů egyptských bezpečnostních složek a dodržovat zvýšenou opatrnost a zcela se vyhýbat jakýmkoliv veřejným shromážděním. 

Mezinárodní letiště v Káhiře je bez jakýchkoliv omezení a funguje bez problémů. 

Další z doporučení MZV se týká dobrovolné registrace do databáze cestovatelů DROZD. Tuto registraci je možné uskutečnit na webových stránkách www.mzv.cz v oddíle „Cestujeme“. Turisté by také měli sledovat aktuality na webových stránkách velvyslanectví ČR v Káhiře: www.mzv.cz/cairo.

Při cestě do Egypta je potřeba mít cestovní doklad, jeho platnost končí nejdříve šest měsíců po předpokládaném datu opuštění Egypta. Některé cestovní kanceláře a letecké společnosti také nepřijímají turisty, jejichž cestovní doklad pozbude platnosti před tímto termínem. Není tedy možné využít tzv. rychlopasy, které mají platnost pouze na 6 měsíců. 

Zdroj: www.mzv.cz

Aktualizováno: 21.8.2015

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře