Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Barvy a tvary Matky Země – bohatství přírody očima dětí celého světa

Výstava je 38. ročníkem Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010. Tato výstava je pořádána každoročně a jejím cílem je uctění památky všech dětí zavražděných v Lidicích během druhé světové války. Letošní téma je biodiverzita – rozmanitost živé přírody. Výstava se bude konat od 23. dubna do 25. srpna 2013 v Zámeckém areálu Ctěnice Muzea hlavního města Prahy. Pořadateli jsou Muzeum hlavního města Prahy, Ministerstvo životního prostředí, Správa Národního parku Podyjí a Památník Lidice.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice si klade za cíl uctění památky všech dětí, které byly v Lidicích zavražděny během druhé světové války. Původně se tato každoroční výstava konala pouze na národní úrovni, ale v roce 1973 se stala mezinárodní zapojením dětí z jiných zemí. Díky tomu se také může pyšnit tím, že se jedná o největší a nejstarší mezinárodní výstavu na světě.

Výtvarné soutěže se mohou účastnit děti od 4 do 16 let a mohou používat jednu z mnoha technik: malba, kresba, grafika, fotografie, keramika nebo kombinace různých technik.

Do tohoto projektu je zapojeno i UNESCO, které doporučuje témata pro jednotlivé ročníky. Témata se většinou týkají věcí, se kterými se děti setkávají každý den, které je obklopují, které jim působí radost nebo je naopak trápí.

Z přibližně 20 tisíců prací dětí ze všech částí světa vybírá odborná porota nejlepší díla, která jsou poté vystavena v Lidické galerii v Lidicích. Po ukončení výstavy na tomto místě jsou exponáty převezeny a vystavovány na různých dalších místech České republiky i světa.

Letošní téma „biodiverzita – rozmanitost živé přírody“ bylo vybráno již v roce 2010, který byl vyhlášen Mezinárodním rokem biodiverzity. Toto téma je velmi aktuální, protože lidskou činností neustále zanikají různé druhy flory a fauny, ale také kultury a tradice. Toto téma má děti vést k uvědomění si toho, o jaké bohatství můžou v budoucnosti přijít.
 

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti