Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Běh Corpus Domini

V sobotu 9. června proběhl již 6. ročník běhu CORPUS DOMINI. Tato štafeta je pořádána k uctění památky cesty kněze Petra, který putoval z Prahy do Říma v roce 1263.

Běžecká skupina, kterou tvořilo sedm chlapců a tři dívky, odstartovala 4. června ze Staroměstského náměstí a jejich cílem byly Sedlčany. Dále postupovali do Veselí nad Lužnicí a do Kaplice. Celková trasa běhu byla přibližně 300 kilometrů dlouhá. Účastníci se v běhu střídali každých 5 km. Kromě ČR se štafeta konala také v Rakousku a v Itálii.

Corpus Domini v překladu znamená Boží tělo. Jedná se o velký svátek, který se kromě tradice spojuje také se zázrakem, který se stal v Bolseně roku 1263 během svaté mše při níž sloužil český kněz Petr z Prahy, a to při své pouti do Říma. V průběhu jeho bohoslužby se zničehonic z hostie, kterou kněz Petr držel, začala kapat krev, což nezůstalo bez povšimnutí. Po této události se kněz vypravil za papežem Urbanem IV., který okamžitě vyslal biskupa Jakuba z Orvieta, aby dopravil svaté relikvie do Orvieta. Od té doby se tato událost každoročně oslavuje.

Akci podporovala agentura CzechTourism a firma Hervis. Štafetu zorganizoval Association Club Sparta Praha spolu s Arcidiecézní charitou Praha.

Příští 750. ročník bude jubilejní, a tak se k této příležitosti v Itálii budou konat velké oslavy. V etapových městech bude připraveno mnoho kulturních, společenských a sportovních akcí.

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře