Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Cesta za oceán do USA bude bezvízově obtížnější

38 států včetně České republiky je nově zařazeno do bezvízového programu Visa Waiver Program, který od 21. ledna 2016 zpřísňuje vycestování do USA. Lidé, kteří v posledních pěti letech vycestovali do států, jako je například Írán, Irák, Súdán nebo Sýrie, mohou mít komplikovanější získání víza.

38 států včetně České republiky je zařazeno do bezvízového programu Visa Waiver Program, který od 21. ledna 2016 zpřísňuje vycestování do USA. Lidé, kteří v posledních pěti letech vycestovali do států, jako je například Írán, Irák, Súdán nebo Sýrie, mohou mít komplikovanější získání víza.

Česká republika je do programu Visa Waiver Program zapojena od roku 2008 a díky němu je umožněno vycestovat do USA občanům ČR  do USA bez víza v případě, že zde budou pobývat po dobu kratší 90 dnů, což je klíčové například pro delegáty. Ostatní cestující jsou nuceni k vycestování zažádat o vízum na americkém velvyslanectví. K vycestování do USA musí každý cestující vyplnit formulář ESTA (Electronic System of Travel Authorization) a mít platný cestovní doklad. Nově je zavedena podmínka, že od 21. ledna 2016 musejí žádat o vízum i občané, kteří se v posledních pěti letech vydali na Blízký východ, konkrétně do zemí Írán, Irák, Súdán anebo Sýrie.

Ke zpřísnění došlo v reakci na teroristické útoky z řad Islámského státu, které v poslední době znepokojují celý svět. Podle Ministerstva zahraničních věcí ČR se toto bezvízové omezení týká pouze malého počtu obyvatel ČR včetně průvodců, kteří turisty doprovázejí. Z celé záležitosti jsou vyjmuti humanitární pracovníci a novináři, na které se omezení nevztahuje.

Zdroj: MZV, idnes .cz

Aktualizace: 27.1.2016   RP

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře