Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Chystáte se do zahraničí spolu se svým domácím mazlíčkem?

Několik rad a tipů, jak se před cestou zařídit a na co rozhodně nezapomenout a zajistit si tak bezproblémový návrat domů.

Pro chovatele psů, koček a fretek je povinností zřídit svému mazlíčkovi jeho vlastní pas, tzv. Pet Passport, který má jednotnou podobu ve všech členských státech EU. 

Důvodem je zvýšená náchylnost těchto zvířat k onemocnění vzteklinou, je tedy třeba, aby pas obsahoval údaje o platném očkování proti vzteklině. Pet Passport Vám vystaví veterinární lékař. Kromě pasu je také důležité, aby mělo zvíře zavedeno elektronický čip nebo bylo opatřeno identifikačním tetováním.

Tyto stanovy platí ve všech zemích EU. Výjimkou je Spojené království, Irsko, Finsko a Malta, kde se požaduje také ošetření zvířat proti echinokokům. Látka by měla být podána veterinářem nejdříve 120 hodin a nejpozději 24 hodin před plánovaným příjezdem do dané země a zároveň Vám veterinář musí zapsat potvrzení o ošetření do cestovního pasu.

Všechny tyto podmínky platí pro cestování jak do daného státu EU, tak i při cestě zpět.

Pozor! Některé státy zakazují vstup na jejich území se zvířaty mladšími 3 měsíců, tedy do doby, kdy ještě zvíře nemohlo být naočkováno proti vzteklině. Na přesné podmínky konkrétní země je potřeba se informovat.

Pokud odcestujete do země mimo Evropskou unii, pak po Vás budou požadovány pas a nutnost splnění dalších případných podmínek, což ovšem závisí na dané zemi. 

V případě, že byste do zahraničí chtěli vycestovat s jiným zvířetem, například králíkem či andulkou, je třeba se seznámit s pravidly, které jednotlivé země uplatňují.

Zdroj: europa.eu

Aktualizace: IM 13.11.2015

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře