Praha
Praha
Praha
Praha

Archiv článků

Desatero na cesty

Deset základních věcí, které byste měli vědět a vykonat před vycestováním do zahraničí.

 1. Před odjezdem se informujte: snažte se získat co nejvíce informací o zemi, do které cestujete. Zajímejte se zejména o informace jako je nutnost víza či očkování, rizika, která vám v dané zemi hrozí, kulturní zvláštnosti nebo speciální doložky k dokladům – řidičský průkaz, technický průkaz vozidla. Oficiální a aktualizované informace naleznete na stránkách MZV ČR v kapitole „Cestujeme“ v podkapitole „Státy světa – informace na cesty“.
   
 2. Před odjezdem se pojistěte: pojištění léčebných výloh pro pobyt v zahraničí je nezbytné. Uzavřete toto pojištění v čas a seznamte se s obsahem smlouvy. Také se informujte, se kterými státy má Česká republika sjednáno poskytování bezplatné zdravotní péče. V případě cesty autem se doporučuje také havarijní pojištění vozidla.
   
 3. Buďte ve spojení s kontaktní osobou: před odjezdem informujte o své cestě osobu Vám blízkou. Dohodněte si s ní možnost okamžitého kontaktu a pomoci v případě nouze. Údaje o této osobě si můžete uvést do svého cestovního pasu.
   
 4. Registrujte se v systému DROZD – Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí: turisté dobrovolně poskytují informace o svém pobytu v zahraničí, které slouží konzulární službě k poskytování pomoci občanům ČR v případě mimořádných situací, jako jsou například přírodní katastrofy.
   
 5. Chraňte své doklady a cennosti: pečlivě opatrujte svůj cestovní pas nebo další osobní doklady a cenné předměty. Neukládejte všechny doklady a cennosti na jedno místo. v případě ztráty nebo odcizení cestovního dokladu kontaktujte český zastupitelský úřad.
   
 6. Dodržujte celní předpisy: respektujte předpisy upravující dovoz či vývoz předmětů do dané země. Porušení podmínek bývá přísně kontrolováno a při nedodržení předpisů můžete dostat vysokou pokutu nebo trest odnětí svobody. Je také nutné dodržovat předpisy leteckých společností o přepravě různých nebezpečných předmětů. Pokud cestujete se zvířaty, budete pro ně potřebovat speciální cestovní pas.
   
 7. Dodržujte místní zákony a předpisy: vstupem na území jiného státu podléháte jeho zákonům, jejichž porušení bude trestáno podle místního zákona.
   
 8. Respektujte místní zvyklosti: v některých zemích se můžete setkat s velmi odlišnými kulturními nebo náboženskými zvyklostmi. Seznamte se s nimi, abyste se zbytečně nedostávali do nepříjemných situací. Toto se týká hlavně oblékání nebo stravovacích návyků.
   
 9. Chraňte životní prostředí: řada zemí má své vlastní předpisy co se ochrany životního prostředí týče. V dané zemi může být například vyžadován certifikát o nízkých emisích Vašeho vozidla, může být omezen lov a odchyt zvířat nebo sběr rostlin. Před vstupem do konkrétní přírodní rezervace se vždy seznamte se zvláštními předpisy a omezeními.
   
 10. V případě nouze se obraťte na zastupitelský úřad ČR: doporučujeme Vám zjistit si informace o zastupitelském úřadě v dané zemi ještě před vycestováním. Na tento úřad se můžete obrátit v případě nouze nebo potíží se žádostí o pomoc.


zdroj: www.mzv.cz

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 

Proč si vybrat TYRKYS?

 • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
 • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
 • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
 • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

NOVINKA Kurz Průvodce cestovního ruchu kombinovaný s dálkovým studiem se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 24. srpen 2018, Pátek
Kde? NOVINKA - Máte málo času? Využijte možnost kombinovaného studia - prezenční + dálkové. Prezenčně pouze 3 dny - pátek, sobota a neděle 24. + 25. + 26. srpna 2018 . Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od zastávky metra Karlovo náměstí a tramvaje Palackého náměstí. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce PK 65-021-N. Cena kurzu je 5 500 Kč.
Číslo N/2018

Více informací

NOVINKA Kurz Delegát cestovní kanceláře - místní zástupce - kombinace se samostudiem

Od kdy? 24. srpen 2018, Pátek
Kde? Kurz se koná 24., + 25., 26. srpna 2018, výuka probíhá pátek, sobota, neděle od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin na adrese Na Moráni 5, Praha 2, cena kurzu 5 500 Kč
Číslo DEL7/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 27. srpen 2018, Pondělí
Kde? Kurz Průvodce Prahou se koná od 27. srpna 2018 do 8. září 2018 každý den od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 6 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 12/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'