Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Do Česka přijelo v roce 2011 více turistů než v minulých letech!

I když jsme v průběhu roku 2011 slyšeli různé negativní zprávy, čísla hovoří jasně. Turistů přijelo do ČR více a tak je i větší poptávka po službách cestovního ruchu!

Do Česka přijelo v roce 2011 rekordních 6,8 milionu zahraničních turistů

 Rok 2011 byl pro Českou republiku z hlediska příjezdového cestovního ruchu rekordní. Do českých hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) přijelo celkem 6,8 milionu zahraničních turistů, což bylo o 7,9 procenta více než v předchozím roce 2010 a současně nejvíc v historii. Návštěvnost zahraničních turistů zlomila rekord z roku 2007, kdy do ČR přijelo 6,7 milionu zahraničních turistů. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Výrazně vzrostl i počet přenocování zahraničních turistů, když dosáhl 19,9 milionu, což bylo o 8,1 procenta více než v roce 2010. Počet přenocování tak rostl v minulém roce rychleji, než počet příjezdů, což v praxi znamená prodloužení průměrné doby pobytu. Ta v roce 2011 činila 2,906 přenocování na jeden příjezd.

„Na výborných výsledcích roku 2011 se významně podíleli turisté z Ruska, kterých letos přijelo do ČR rekordních 570 tisíc. Počet ruských turistů dokonce o 70 tisíc překonal náš předběžný odhad z počátku ledna,“ uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism. Meziroční nárůst počtu ruských turistů dosáhl 37,5 procenta.

Hlavní zdrojovou zemí bylo i v roce 2011 Německo, odkud přijelo 1,42 milionu zahraničních turistů, což bylo o 5,5 procenta více než v roce předchozím.

„Rok 2011 byl z pohledu vývoje německé ekonomiky nejlepší za posledních dvacet let. Nezaměstnanost byla nejnižší od sjednocení Německa (7,1 procenta). Mezi spotřebiteli panuje vysoká důvěra v pozitivní vývoj ekonomiky a tedy i chuť utrácet." uvedl David Pastva, ředitel zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Německu.

Významně přibylo také turistů z Polska (6,6 procenta), které je po Německu a Rusku třetím nejvýznamnějším trhem. Rostl také počet turistů ze Slovenska, Itálie, či Francie. Na mimoevropských trzích zaznamenala ČR nárůst poptávky v Brazílii, Číně, Kanadě a Mexiku.

Z krajů byla v roce 2011 nejnavštěvovanější Praha (4,43 mil. zahraničních turistů), Karlovarský kraj (490 tis.) a Jihomoravský kraj (409 tis.).
 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti