Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Hledání práce v Evropské unii

Díky jednotnému trhu práce Evropské unie se může kterýkoliv příslušník členského státu ucházet o práci v jiném – taktéž členském – státu, ale i třeba na Islandu, v Lichtenštejnsku, v Norsku a ve Švýcarsku, které mají s EU uzavřenou smlouvu o jednotném trhu. Tento jednotný trh, který byl založen na principu volného pohybu zboží, osob, služeb a kapitálu, funguje od 1. ledna 1993.

Každý státní příslušník členské země EU se může ucházet o pracovní místo v jiné zemi EU, aniž by musel dokládat nějaká speciální pracovní povolení.

Pokud žádáte o práci v jiné členské zemi, máte nárok na rovné zacházení. Potenciální zaměstnavatel Vás nesmí znevýhodňovat jen proto, že jste z jiné země. Jedinou výjimkou je práce ve veřejném sektoru.

Stejně tak máte nárok na finanční podporu během hledání práce, v některých případech je však potřeba tento nárok doložit (např. kopií pozvánky na pracovní pohovor nebo potvrzením o probíhajícím výběrovém řízení, kterého se účastníte).

Finanční podpora Vám má usnadnit vstup na pracovní trh dané země, proto místní úřady před přidělením této dávky prověřují, jestli práci v dané zemi skutečně hledáte, případně Vaši pracovní kvalifikaci.

Při hledání práce v zahraničí Vám může pomoct například stránka www.ec.europa.eu/eures , kde naleznete seznam volných pracovních míst v celé Evropské unii. Můžete zde také zařadit svůj životopis do databáze, ve které vyhledávají zaměstnavatelé z jiných členských zemí.
 

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře