Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Hradozámecká noc

V sobotu 27. srpna 2016 proběhne sedmý ročník celostátní akce s názvem "Hradozámecká noc", kterou pořádá Národní památkový ústav. Přijďte navštívit velkolepou akci, která oslavuje konec léta a během níž budete moci navštívit mnoho státních i soukromých památkových objektů. Můžete se těšit na noční prohlídky hradů, zámků, užít si divadelní představení, různé koncerty a mnoho dalších netradičních zážitků.

Chvalský zámek

Od 18.00 do 22.00 hodin zámkem prováděla víla Ohnivka či skřítek Matýsek. K vidění byla výstava Rumcajs zámeckým pánem aneb Radek Pilař dětem, zámek osvětlený svíčkami a těšit se můžete na komnatu duchů. 

Valdštejnský palác

Od 19.00 do 23.00 hodin probíhala Noc otevřených dveří Valdštejnské zahrady a Valdštejnského paláce.

Hrad Křivoklát

Ve 20.00 hodin nabídl hrad velkou iluzionistickou show kouzelníka Jana Vaidiše a dále také netradiční prohlídky hradu a tajemných zákoutí s kostýmovanými průvodci a loučemi osvícenými hradbami.

Zámek Loučeň

Na zámku Loučeň jste měli příležitost stát se součástí romantického středověkého svatebního obřadu, podívat se na turnaj, ukázku dravých ptáků, do střelnice, kovárny, osvětlená zbrojnická cesta do Sherwoodských hvozdů. Nechyběl ani hudební doprovod a rituál ohně sherwoodských. Celou noc se pořádaly noční prohlídky zámku Loučeň. 

Zámek Kratochvíle

Zámek nabídl živou hudbu, představení provazochodce Saltimbanga, výuku tanců renesance, koncert raně barokní hudby a ohnivou show. V rámci večera byly zpřístupněny interiéry zámku osvětlené svíčkami, a to od 20 do 23 hodin.

Hrad Valdštejn

V letošním roce se hrad Valdštejn zapojil poprvé do Hradozámecké noci a pro své návštěvníky si připrvil od 18 do 22 hodin koncert taneční skupiny Wings se salonními tanci z 19. století, šermířská vystoupení Rytířů turnovského meče a ohňovou show. 

Do Hradozámecké noci se zapojilo téměř 80 zámků, hradů a kostelů z celé ČR, jejichž podrobný seznam a programy jsou průběžně zveřejňovány na www.hradozameckanoc.cz.

Aktualizace: 4.5.2016

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře