Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jak začít pracovat jako průvodce

Jak začít pracovat jako průvodce? To je otázka, kterou si klade každý zájemce o cestovní ruch ... Průvodce by měl rád cestovat, umět alespoň jeden cizí jazyk, mít rád lidi ... ALE stačí to ?

Jak začít pracovat jako průvodce? To je otázka, kterou si klade každý zájemce o cestovní ruch ... Průvodce by měl rád cestovat, umět alespoň jeden cizí jazyk, mít rád lidi ... ALE stačí to ? 

Rozhodně nestačí. Zájemce o průvodcování se učí jak teoretické znalosti (například z historie a geografie), tak se také učí praktické dovednosti (například jak si připravit poutavý výklad pro své turisty, jak zajistit chod celého dne v rámci zájezdu, jak řešit mimořádné situace). Každý den je pro průvodce novou výzvou, možností jak získat nové zajímavé znalosti. 
   
Průvodce - respektive průvodcovské služby jsou velmi důležitou součástí zájezdu a na kvalitě průvodcovských služeb hodně záleží, jak budou či nebudou klienti se zájezdem cestovní kanceláře spokojení.

Nejlepší přípravou pro průvodce je absolvování některého z kurzů průvodce jako například kurz  Průvodce cestovního ruchu nebo Průvodce Prahou . V kurzu se budoucí průvodce naučí vše potřebné a také se připraví k náročné zkoušce pro průvodce. V současnosti jsou nejvyšším stupněm zkoušky pro průvodce tzv. zkoušky profesní kvalifikace, které jsou autorizované Ministerstvem pro místní rozvoj a mají kvalifikační dovětek EU.

Jedná se o zkoušku Profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu PK 65-021 N v případě, že chce průvodce provádět v Česku i zahraničí a zkoušku Profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028N pro ty, kdo chtějí provádět po Praze.

PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová, průvodce, průvodce prahou, kurz průvodce Stát se průvodcem je odpovědné rozhodnutí (stejně jako u každé jiné profese) a najednou přišla ta vysněná chvíle...

Držíte v ruce osvědčení Průvodce cestovního ruchu nebo Průvodce Prahou (či dokonce obě dvě), na kterém ještě ani neoschnul inkoust a říkáte si ..."co dál?"

"Jak mám vlastně začít?" Jak oslovím cestovní kancelář, jak získám své zakázky ....

A právě pro začínající nebo méně zkušené průvodce je určen náš seminář - přednáška "Jak začít pracovat jako průvodce". Přednáší PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová, která mimo jiné od svých studentských let pracuje také jako průvodkyně zejména v jazyce německém.

Co se v průběhu semináře dozvíte? 

  • Jak zahájit svou průvodcovskou činnost
  • Formy pracovního poměru průvodce
  • Živnostenské podnikání průvodce a povinnosti z toho plynoucí
  • Jaké jsou běžné honoráře průvodce (kolik si za svou práci říci)
  • Jak se prezentovat ve vztahu k cestovním kancelářím
  • Jak získávat zajímavé zakázky a další zajímavé informace (marketing pro průvodce)


Přednáší: PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová

Na závěr semináře obdržíte Osvědčení o absolvování doškolovacího kurzu Jak začít pracovat jako průvodce

Seminář není určen pro laickou veřejnost, účastnit se mohou pouze absolventi kurzů TYRKYS nebo
průvodci s platnou zkouškou průvodce od akreditované instituce.
 

Aktuální termíny semináře Jak začít pracovat jako průvodce: KLIKNĚTE NA VYBRANÝ termín - dozvíte se více informací a získáte možnost se přihlásit on line.

9. října 2017 (pondělí) od 17:15 - 19:00 hodin.


 Aktualizace: 7.4.2017 DK

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře