Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jaké jsou výhody práce průvodce, být průvodce je práce snů...

Jaké to je být průvodce? Je tato práce zajímavá a jaké výhody Vám přináší?

Práce průvodce (průvodce cestovního ruchu i průvodce Prahou) je náročná, ale také velmi zajímavá a přináší průvodcům celou řadu výhod. Vyjmenujme si některé z nich... 

  • Jako průvodce - průvodkyně cestujete po celém světě a jste za to placeni.

Cestování po celém světě patří mezi největší výhody průvodcovské práce.

Jestliže znáte alespoň jeden cizí jazyk, je Vám svět otevřen. I když je angličtina světovým jazykem a s její znalostí můžete cestovat do mnoha zemí světa, tak stále platí, že čím více cizích jazyků znáte, tím více možností cestování se Vám otevírá.

Průvodce musí umět zejména komunikovat, protože ve své praxi málo píše, ale téměř neustále mluví.

Pokud Vaše současná rodinná situace neumožňuje cestovat do zahraničí můžete provázet po Praze nebo jiném zajímavém městě - například Kutné Hoře, Českém Krumlově. Můžeme říci, že v každém turisticky navštěvovaném místě jsou místní - tzv. lokální průvodci. 

  • Užijete si letní i zimní pobytovou i poznávací turistiku.

Nabídka zájezdů do celého světa je ohromná, a proto si jako průvodce můžete velmi dobře vybrat, do kterých destinací chcete cestovat. Pokud rádi cestujete, máte šanci cestovat tak často, jak si jen budete přát. Pokud chcete být v zahraničí dlouhodobě, můžete pracovat jako tzv. delegát - místní zástupce cestovní kanceláře. 

  • Při poznávacích zájezdech si prohlédnete zajímavé turistické cíle. 

Rádi poznáváte přírodní a kulturní pamětihodnosti? Pak je pro Vás ideální práce průvodce poznávacích zájezdů. Na práci průvodce poznávacích zájezdů je zajímavé to, že neustále studujete a učíte se o nových destinacích. Navíc navštívíte mnoho krásných míst, muzeí, galerií. Stejně jako turisté si vše můžete prohlédnout na vlastní oči a při opakované návštěvě destinace dokonce i vícekrát. 

  • Zúčastníte se mnoha zajímavých akcí.

 

Trendem dnešních dnů je tzv. zážitkový cestovní ruch. Vše si můžeme prohlédnout na internetu, ale za zážitkem musíme cestovat.

Turista se netouží pouze najíst, ale přeje si prožít středověkou hostinu, projet se historickou tramvají, jet na velbloudu či se plavit na lodi. 

 

  • Zdokonalíte se ve znalosti cizích jazyků.

Cestovní ruch a průvodcovství je velká jazyková škola. I když znáte cizí jazyk dobře, je kontakt s rodilými mluvčími nezbytný. Neustále se připravujete na nové a nové zájezdy, takže si permanentně rozšiřujete svou slovní zásobu a zdokonalujete gramatiku.

  • Sami si organizujtete volný čas.

Velkou výhodou při práci průvodce je možnost si organizovat vlastní pracovní čas. Záleží jen na Vás, jak moc se chcete práci průvodce věnovat. Jsou průvodci, kteří pracuji naplno a pak jsou ti, kteří provádí jen příležitostně. Pokud máte volno na několik měsíců dopředu, můžete vycestovat do zahraničí jako delegát. A pokud máte času jen málo (například maminka s malým dítětem), můžete pracovat jako lokální průvodce např. Průvodce Prahou jen jeden nebo několik dnů v týdnu. 

  • Poznáte mnoho nových přátel

Vaši klienti budou lidé z celého světa. Lidé nejrůznějšího věku, povolání a společenského postavení. Ve 21. století je na networking, budování kvalitních obchodních vztahů kladen velký důraz. 

  • Budete oblíbeni u lidí

Dobrý průvodce/průvodkyně je oblíben u klientů. Klienti si ho vzájemně doporučují a cestovní kanceláře si dobrého průvodce zamluví také raději delší dobu před zájezdem. Je krásný pocit, když se průvodce loučí s klienty a ti jsou velmi spokojeni. Moc příjemné je, když klienti pošlou fotografie ze zájezdu nebo poděkování. 

  • Práce Vás bude bavit 

Aby nás práce bavila je velmi důležité. Protože jak může člověk dělat dobře práci, když už při probuzení má kopřivku z toho, že musí jít do práce. Velkou výhodou průvodcovství je, že jste sami sobě šéfem. To nic neubírá na Vaší odpovědnosti vůči cestovní kanceláři a klientům. 

  • Vyděláte si peníze 

Částka, kterou si každý průvodce vydělá je velmi individuální, ale šikovní průvodci,kteří se své práci věnují naplno, mají příjmy, se kterými jsou spokojeni. 

V případě, že budete svou práci dělat dobře, budete oblíbeni u turistů, bude Vás práce bavit a vyděláte si dobré peníze, pak se pro Vás průvodcovství stane práce snů.

PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová

Zapište se do kurzů průvodce  ještě dnes! 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře