Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jediná žena na českém trůně - Marie Terezie

Přednáška je vhodná pro průvodce, průvodce Prahou, pedagogy středních i základních škol, pro zájemce o historii a studenty středních a vysokých škol.

 V české historii je málo významných žen, o kterých by se dalo psát. Tou nejslavnější bezesporu byla arcivévodkyně rakouská, královna česká a uherská Marie Terezie, jediná vládkyně na českém trůně. Byla to žena reforem, taktéž zvaných Tereziánských nebo osícenských. Za její vlády bylo sjednoceno trestní právo v Rakousku a českých zemích, byly vytvořeny katastry, soupisy půdy, domů a obyvatel.

To však zdaleka není vše. Tato přednáška bude zcela věnována 300 letému výročí Marie Terezie, kde si připomeneme její čtyřicetiletou vládu z pohledu obyvatel českého království a Prahy.

 
Přijďte se podívat a ochutnat kousek historie. Přednáškou Vás bude poutavě provázet PhDr. František Kadlec, odborník a specialista na historii, který většinu své profesní dráhy pracoval na Pražském hradě. Je nejen zkušený historik, ale i průvodce.   
 
Přednáška je vhodná pro průvodce, průvodce Prahou, pedagogy středních i základních škol, pro zájemce o historii a studenty středních a vysokých škol.

Aktuální termín přednášky a odkaz s přímou možností přihlášení:
 
Aktuální termín zatím nebyl vypsán.
 
 Aktualizováno: 7.4.2017 DK

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře