Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jože Plečnik a Praha

Přednáška Vás provede odkazem, který po sobě zanechal Jože Plečnik v Praze.

Telefonujte na 224 916 485 nebo pište na kurzy@tyrkys.cz

Slovinský architekt Jože Plečnik aktivně působil v Praze od roku 1910, kdy začal vyučovat na Vysoké škole uměleckoprůmyslové dekorativní architekturu. Před svým pražským působením studoval v mnoha zemích Evropy a deset let pracoval ve Vídni. Architektem Pražského hradu se stal v roce 1920. V této pozici pracoval na úpravách a dostavbách nejznámějšího hradu v České republice celých 14 let.

Práce na Pražském hradě nejsou jediným Plečnikovým odkazem v Praze. Druhým nejslavnějším počinem tohoto architekta v Praze je beze sporu kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech.

Chcete se dozvědět více o působení tohoto geniálního architekta v našem hlavním městě? Navštivte přednášku:

Jože Plečnik a Praha 

Přednáška je zaměřena na hlubší seznámení s  osobností a ideovými východisky tvorby jednoho z nejvýznamnějších světových architektů konce 19. a první poloviny 20. století.

Pozornost se zejména soustřeďuje na  jeho působení v českém, respektive pražském architektonickém prostředí, a na jeho nejvýznamnější projekt a realizaci - Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech (včetně detailního seznámení s interiérem, který je z větší části rovněž dílem Plečnikovým), a to ve vztahu k pražské památkové rezervaci a k památkám UNESCO, které zahrnují Plečnikovy úpravy Pražského hradu.
 
Přednáška je doplněna obrazovou dokumentací.

Přednáška je určena průvodcům, průvodcům Prahou, pracovníkům cestovních kanceláří, studentům, pedagogům a zájemcům o historii.

Přednášku uspořádáme na Vaše přání buď na naší adrese v učebnáchTYRKYS nebo přímo u Vás (ve škole, cestovní kanceláři či jiné instituci dle dohody)

Na seminář se můžete přihlásit osobně v naší kanceláři na adrese TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 nebo on-line prostřednictvím internetu. U každého vypsaného kurzu je možnost přihlášky on line.

Aktualizace: 28.7.2014

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře