Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Kdy je nejlepší kontaktovat cestovní kancelář a získat práci delegáta?

Tuto otázku si asi klade mnoho současných i budoucích delegátů a ta pravá odpověď na ni prostě neexistuje. Možnost získat práci delegáta - delegátky existuje vždy a v každé části sezóny.

Cestovní kanceláře - touroperátoři při přípravě nové sezóny vydají katalog, připravuji podporu prodeje a samozřejmě musí mít pro klienty zajištěné všechny služby. To znamená zejména uzavřené smlouvy s hotely, které nabízí cestovní kancelář, smlouvy s dopravci pro dopravu klientů do destinace, smouvy s pojišťovnami, průvodci, restauracemi.  Prostě a jednoduše musí mít vše připraveno.

Cestovní kanceláře také musí mít vybrané a tzv. nasmlouvané delegáty. Jak při tom postupují cestovky a co by měl udělat delegát ?

Práce Místního zástupce cestovní kanceláře - delegáta je velmi zajímavá, ale také náročná. Mnohé cestovní kanceláře si uvědomují, že profesionální delegát je základem úspěchu turistické sezóny v dané destinaci.  Již dávno neplatí, že cestovní kanceláře posílají do destinace studenty tzv. za jídlo a bydlení. Práce delegáta se v posledních letech postupně profesionalizovala. 

Základem úspěchu jak získat práci delegáta - místního zástupce je Vaše kvalitní prezentace.

 

Pečlivě sledujte všechny nabídky od cestovních kanceláří
 

 

 

K odpovědi na pracovní nabídku vždy doložte: 

Jak probíhá vlastní obsazování delegátských míst? 

  • Delegát pracuje ve stejné destinaci jako v minulé sezóně. Cestovní kancelář byla s delegátem v místě pobytu spokojena, delegátovi se tam také libilo a tak se obě strany dohodnou, že i v další sezóně zůstane delegát v dané destinaci. Tedy žádná změna a na první pohled to vypadá, že případný nový delegát nemá šanci. Není to však pravda. I v této situaci je možnost získat práci delegáta, protože někdo z nasmlouvaných delegátů onemocní, změní se jeho rodinná situace a nechce nebo nemůže odjet. 
  • Cestovní kancelář nebyla s prací delegáta spokojena, a proto vypisuje nové výběrové řízení - zde je velká šance uspět.
  • Cestovka byla spokojená, ale delegát chce změnu - chce poznat novou destinaci. Novou nabídku dostane buď od své tzv. mateřské cestovní kanceláře nebo přejde k jiné cestovce - i zde je šance získat práci.
  • Delegát již z nejrůznějších důvodů nechce pokračovat v této práci (například z důvodu založení rodiny) - opět velká šance pro nové delegáty získat práci. 
  • Cestovní kancelář vypisuje nové destinace nebo rozšiřuje síť hotelů v daném místě a potřebuje více delegátů - také šance na získání práce delegáta.


Z výše uvedeného vyplývá, že nejlepší čas, jak žádat o práci delegáta je na konci sezóny a na samém počátku sezóny nadcházející.

Cestovní kanceláře chtějí mít co nejdříve všechny turnusy obsazené a mít jistotu, že právě pro jejich turisty měly možnost vybrat ty nejlepší delegáty.

Vše je uzavřeno a na první pohled se jeví, že již není šance. Začínáte pracovat jako delegát v průběhu sezóny a myslíte, že je vše ztraceno ? 

Určitě není - šance získat místo delegáta  je vždy !!!! Jen je třeba být připraven odjet a aktivně očekávat tu svou příležitost.

 

 

Proč? 

Vždy těsně před sezónou někteří delegáti nakonec neodjedou, protože

  • z vážných rodinných důvodů nemohou odjet
  • nedovolí jim to zdravotní důvody
  • prostě a jednoduše vstoupí jim do života něco, co jim odjet nedovolí
  • u těch, kteří do destinace odjedou se může stát, že se musí vrátit (např. z důvodu delší nemoci)

A cestovní kancelář začne hledat někoho, kdo je schopen a ochoten odjet téměř okamžitě. Nemáte jinou práci? Na nic nečekejte, nepřebírejte si a jeďte!!! 

Získáte zkušenosti, tzv. se dobře zapíšete a příští sezónu si již budete moci vybírat ....

Připraveným štěstí přeje!!! Přeji Vám mnoho úspěchů pro tuto sezónu a pište, jak se Vám v destinaci daří - zajimavé příspěvky zveřejníme :-)

                                                        PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová     

NOVÉ termíny přípravného kurzu pro delegáty 

Aktualizace: JKM 20.11.2019