Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Korunovační klenoty a korunovace českých králů

Znáte všechna tajemství Svatováclavské koruny? Víte, kolika drahými kameny je zdobena Svatováclavská koruna?... Jak probíhala korunovace českých králů a jaké byly obvyklé zvyklosti těchto obřadů? ... Jak vypadá soukromá koruna Rudolfa II? ... Jaký byl program celé korunovace významného českého krále Karla VI.?

N O V I N K A

Korunovační klenoty českých králů ... uctívané i záhadné ... Spatřit pravou Svatováclavskou korunu na vlastní oči můžeme pouze jednou za několik let. Naposledy to bylo v květnu roku 2013. České korunovační klenoty (i svatováclavská koruna) jsou uloženy v Korunní komoře v katedrále sv. Víta, která je uzamčena sedmi klíči.

Držiteli klíčů jsou prezident, předseda vlády, pražský arcibiskup, předseda Senátu, předseda Poslanecké sněmovny, probošt Metropolitní kapituly sv. Víta a primátor hlavního města Praha.. 

Jaký je program přednášky? 

  • korunovační klenoty českých králů - podrobný rozbor
  • korunovační klenoty Přemyslovců, jejich vzory a soukromá koruna Rudolfa II.
  • korunovační řád českých králů, včetně nejdůležitějších změn, a to za Karla IV. a po Obnoveném zřízení zemském
  • program korunovace, včetně obvyklých zvyklostí během těchto obřadů
  • doprovodný program korunovace, příklady
  • program korunovace Karla VI.

svatováclavská korunaV lekci budou představeny současné korunovační klenoty českých králů. Bude pojednáno i o korunovačních klenotech Přemyslovců, jejich vzorech a soukromé koruně Rudolfa II. Součástí lekce bude pojednání o korunovačním řádu českých králů, včetně nejdůležitějších změn, a to za Karla IV. a po Obnoveném zřízení zemském.

Bude též pobrán program korunovace, včetně obvyklých zvyklostí během těchto obřadů. Na příkladech korunovací jednotlivých konkrétních panovníků bude představen i obvyklý doprovodný program korunovací. Podrobněji bude pojednáno zvláště o programu korunovace Karla VI.

 
V průběhu přednášky uvidíte velmi bohatou obrazovou dokumentaci, která Vás zavede do míst, která nejsou běžně pro návštěvníky přístupná (uvidíte předměty, které běžně k vidění nejsou).
 
Cílová skupina:
Přednáška je vhodná pro průvodce, průvodce Prahou, pedagogy středních i základních škol, pro zájemce o historii a studenty středních a vysokých škol. 
 
Přednáška je vedena zajímavou, poutavou a přehlednou formou. 
Přednáší: PhDr. Rudolf Pošva, CSc. 
 
Aktuální termín přednášky:  
 
Tuto přednášku lze také uskutečnit na vyžádání v individuálním termínu na objednávku i ve Vaší škole, firmě, cestovní kanceláři.
 

Telefonujte na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře