Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Lesopark Letňany

Rozloha: 36,29 ha, Katastrální území: Letňany, Kbely, Nejvíce zastoupené dřeviny: dub zimní, lípa srdčitá, jasan ztepilý, Nově založený les: 9,09 ha, Stávající zeleň: 10,7 ha, Louky: 15,5 ha

V roce 2008 byla započata realizace lesoparku v Letňanech. Tato tvorba nového lesoparku skončila v roce 2012. Celková plocha lesoparku je 36 hektarů, z toho bylo na 9 hektarech vysázen nový les. Byly vytvořeny i louky se 314 samostatnými stromy. Neobvyklý vyšší podíl luk sleduje úmysl vytvoření rekreačních a estetických ploch ve městě.

V místech, kde se dnes nachází lesopark Letňany bylo původně pole, v roce 1950 se na části pozemku nacházely sklady podniku Rudý Letov, které byly v 80. letech minulého století postupně likvidovány. Od poloviny 90. let až do počátku 21. století sloužilo toto místo k deponování výkopových materiálů ze stavby metra. V roce 2002 vydražilo hl. m. Praha pozemek od společnosti Letov a.s., ale první studie nového lesoparku vznikla až v roce 2007. Tato studie byla následně dále rozpracovávána a její konečnou podobu můžeme vidět právě při návštěvě lesoparku.  

V roce 2011 byl dokončen výsev na rovinaté části lesoparku a následně byla provedena rekultivace severního cípu. Během léta stejného roku bylo také v lesoparku rozmístěno několik balvanů. Jeden je umístěn i na vrcholu vyššího kopce a je z něj vidět na letiště Letňany a na část Polabí.

Nedaleko od lesoparku Letňany se nachází národní přírodní památka Letňanské letiště. Ta byla vyhlášena v roce 2005 za účelem ochrany sysla obecného. V současné době zde žije 400 - 500 chráněných syslů.

Více informací o nových lesích na území Prahy naleznete v našem článku ZDE.

Informace o lesoparku Vinice naleznete v našem článku ZDE.

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti