Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Městské parky I. kategorie

I v dnešní době, kdy všude vládne stres a technika, můžete v centru Prahy nalézt opravdový kus přírody, kde můžete v klidu odpočívat, udělat piknik nebo si zaběhat. Těmto místům se říká parky I. kategorie.

Odbor ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy spravuje parky rozmístěné po celé Praze v rozsahu 232 hektarů. Naleznete je  v Bubenči a Holešovicích, na Malé Straně a jejím okolí, v Liboci a na Žižkově. Můžete zde provozovat spoustu aktivit, je však potřeba sledovat cedule s piktogramy, které povolují na různých místech různé druhy činností. Zjistíte, kde můžete pustit psa z vodítka, vykoupat se v rybníku nebo si zajezdit na bruslích a na kole.

KRÁLOVSKÁ OBORA STROMOVKA

Historie Obory Stromovka sahá až do 13. století. Nachází se vedle holešovického Výstaviště a je vhodná pro různé druhy činností – procházky, jízda na bruslích či na kole nebo různé dětské hry – nechybí zde totiž ani dětská hřiště. Návštěvníci navíc mohou navštívit platenárium nebo si prohlédnout sbírku domácích i exotických dřevin.

LETENSKÉ SADY

Letná bývala známá přehlídkami vojáků nebo prvomájovými průvody. Dnes se ale jedná o kouzelné místo, které nabízí nádherný výhled na Prahu, posezení na lavičce, návštěvu Letenského zámečku či metronomu a také mnoho možností sportovního vyžití.

KOMPLEX ZAHRAD NA PETŘÍNĚ

Tento komplex nabízí přehlídku různých zahrad od Strahovské, Lobkovické, Vrtbovská, Seminářské až po Nebozízek, Petřínské sady a Růžový sad. Tyto zahrady jsou oblíbeným místem, kam lidé chodí trávit svůj volný čas – ať už odpočinkem nebo sportem. Asi není třeba představovat místní historické památky – Petřínskou rozhlednu, Štefánikovu hvězdárnu, Hladovou zeď, zrcadlové bludiště a mnoho dalšího.

ZAHRADA KINSKÝCH

Tuto zahradu naleznete v komplexu zahrad na Petříně, konkrétněji na jižním a jihovýchodním svahu Petřína. Zahrada byla založena v 19. století Rudolfem Kinským. V letohrádku Kinských si můžete prohlédnout sbírky Národopisného muzea, dále můžete navštívit dřevěnou zvoničku a kostel. V zahradě Kinských se rádi schází zamilovaní, ale potkáte zde i rodiny s dětmi a domácími mazlíčky.

OBORA HVĚZDA

Většině lidí se při vyslovení názvu této obory vybaví nejrůznější sportovní a hudební akce, které se zde často konají. Obora je však vhodná i pro posezení, piknik nebo sportovní vyžití, hlavně kvůli svým rozsáhlým travnatým plochám. Můžete zde i prozkoumávat přírodu – v lesoparku je totiž pro návštěvníky připravena naučná stezka.

PARK NA VRCHU VÍTKOVĚ

Většině lidí se při návštěvě tohoto parku vybaví husitská bitva z roku 1420, kde se proslavil vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Právě proto je jeho socha dominantou Vítkova. Tento park je vhodný hlavně pro maminky s dětmi, protože nabízí jedinečnou možnost pobytu v zeleni uprostřed Žižkova.

Více informací naleznete na www.praha-mesto.cz

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře