Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Moderní městská cyklistika – 4. díl

4. část čtyřdílného seriálu, ve kterém se seznámíte s hlavními výhodami moderní městské cyklistiky.

Snižování znečištění
Obyvatelé měst jsou náchylnější k rakovině plic. Nejedná se o kuřáky, ale o všechny obyvatele, kteří denně vdechují výfukové plyny a benzenové emise, které vypouštějí motorová vozidla. Při jízdě na kole nevytvoříte žádné emise a přispějete tím ke zlepšení ovzduší Vašeho města.
 

Dobrá kondice
Jistě není pro nikoho z nás překvapení, že občané evropských zemí přicházejí o dobré zdraví. Nedávná studie ukazuje, že nejhorší je situace ve Velké Británii. Jiná studie, tentokrát z Grazu dokazuje, že po 12 týdnech pravidelné jízdy na kole jsou tři čtvrtiny cyklistů v lepší kondici, cítí se lépe a jsou štíhlejší. Velkou výhodou je, že jízda na kole je zadarmo a může si ji dovolit opravdu každý.
 

Spalování tuků
Hektický životní styl a nevyvážená, kalorická strava způsobuje, že spalujeme méně tuků, než přijmeme. Tento trend můžeme sledovat na rostoucí obezitě dospělých i dětí. Při jízdě na kole spotřebováváte kalorie a tím pádem hubnete. Příjemným bonusem navíc je, že ušetříte na jízdném nebo na výdajích za pohonné hmoty.
 

Úspora energie
Jízda na kole ušetří Vaší domácnosti mnohem více energie než třeba speciální izolace či solární panely. Na jízdu autem totiž můžete spotřebovat až třetinu celkové spotřeby energie v domácnosti. Některá města dokonce nabízejí finanční příspěvek pro všechny, kteří se rozhodli odhlásit své auto.
 

Vliv na inteligenci
Již od starověku je známý fakt, že lidská mysl je výkonnější, když je tělo v dobrém stavu. I moderní výzkum ukazují, že fyzická aktivita má na inteligenci pozitivní vliv. Zmiňme čtyři základní oblasti, kde dochází ke zlepšení – IQ, paměť, soustředěnost, nálady a učení.
 

Další díly seriálu Moderní městská cyklistika naleznete na našem webu na následujících odkazech:
Úvod
1. díl

2. díl
3. díl

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře