Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Muzeum MHD, vozovna Střešovice

Dopravní podnik hl. m. Prahy zve návštěvníky do Muzea městské hromadné dopravy v Praze už od května 1993. Muzeum je součástí tramvajové vozovny Praha – Střešovice a nabízí návštěvníkům prohlídku více než čtyřiceti historických vozidel a dalších exponátů. Vozovna Střešovice je také od roku 1991 technická památka.

Vozovna Střešovice pochází z roku 1909 a je ukázkou účelových dopravních staveb, jaké stavěly Elektrické podniky hlavního města Prahy.  Vozovna sloužila svému původnímu účelu – deponování a údržbě tramvají – téměř devadesát let, v roce 1992 začala její přestavba na muzeum.  V roce 1998 prohlásilo Ministerstvo kultury ČR Muzeum za kulturní památku, hlavně kvůli souboru historických vozidel městské hromadné dopravy.

STRUKTURA TRASY
celá trasa se skládá z celkem sedmi částí:

 

 1. Od koňky k metru – návštěvníci získají představu o nejstarších dopravních prostředcích MHD v Praze. Kromě vozů a četných fotografií si zde můžete prohlédnout i výhybkářskou budku, staniční sloupky a značení nebo třeba dobové vybavení vozovny.
   
 2. Trakční vedení pražských tramvají a trolejbusů – představení základních prvků trolejového vedení s ukázkami signalizace, výhybek, montážních vozidel a mnoho dalšího.
   
 3. Vrchní stavba – návštěvníci se seznámí s různými druhy kolejnic a činnostmi nutnými k údržbě a opravě tratí.
   
 4. Výstava historie pražského metra – obrazová dokumentace, která přibližuje proces výstavby pražského metra.
   
 5. Muzejní vozidla – technické památky – jedná se o rozsáhlý soubor historických vozidel, který byl označen jako technická a kulturní památka. Exponáty jsou seřazeny chronologicky a tak si návštěvník může udělat přesnou představu o vývoji dopravních prostředků na území hlavního města.
   
 6. Vozovna Střešovice významná památka z historie pražské MHD – část prohlídky, která se věnuje samotné budově Vozovny Střešovice. Tato budova má bohatou historii a je zároveň nejstarším objektem DPP hl. m. Prahy. Za zmínku stojí třeba zajímavá střešní konstrukce budovy.
   
 7. Vůz metra Ečs – jde o vůz metra první série, která zahajovala provoz v roce 1974 na trase metra C.


VSTUPNÉ:
jednotné vstupné: 80 Kč.
Maximální počet návštěvníků při jedné prohlídce je omezen na 20 osob.


Více informací o projektu Praha technická naleznete v našem článku ZDE.

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře