Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Národní soustava kvalifikací

Potřebujete si doplnit kvalifikaci? Osvojili jste si určitou odbornou dovednost v praxi, ale zaměstnavatel požaduje doklad nebo certifikát? Řešení tohoto problému přináší Národní soustava kvalifikací, která je cestou k plnohodnotné profesní kvalifikaci.

Národní soustava kvalifikací (NSK) je vystavěna na dvou základních principech:

  • kvalifikace jsou popsány jednotným a jasným způsobem, takže nemůže dojít k záměně znalostí, dovedností a kompetencí. Důležitá je jejich kvalita a úroveň, ne způsob, jakým byly získány
  • v NSK naleznete pouze kvalifikace, po kterých je poptávka na trhu práce

Profesní kvalifikací dokazujete způsobilost vykonávat konkrétní pracovní činnost. Kvalifikační standard vymezuje rozsah kompetencí a znalostí, hodnotící standard určuje, jakým způsobem bude kvalifikace ověřena. Profesní kvalifikace jsou zařazovány do odpovídající úrovně Evropského rámce kvalifikací (ERQ).

Zkoušení provádějí autorizované osoby, které získaly oprávnění vydané příslušným ministerstvem. Každá zkouška má hodnotící standardy, kterých se zkoušející musí držet a které musí zkoušený splnit. Zkouška je zpoplatněná a to nejčastěji částkou od jednoho do pěti tisíc korun.

Celý projekt je finančně podporován Evropským sociálním fondem.

Seznamy autorizovaných osob a další potřebné informace naleznete na adresách www.narodni-kvalifikace.cz nebo www.vzdelavaniaprace.cz . 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře