Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Návštěva výstavy Secese Vitální umění 1900 - prezentace pro průvodce

Navštívili výstavu Secese Vitální umění 1900 v Obecním domě v Praze (ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze - TYRKYS, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, s.r.o. - TYRKYS GUIDES - Asociace cestovních kanceláří České republiky

průvodci Prahou TYRKYS GUIDES jsme navštívili výstavu Secese Vitální umění 1900 v Obecním domě, která představuje představuje výběr špičkových děl české a evropské secese ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Po výstavě nás provedl a velmi zajímavý, podrobný a poutavý výklad nám poskytl hlavní kurátor Uměleckoprůmyslového muzea PhDr. Radim Vondráček.

Praha a secese je téma pro přednášku. A secesní umění znají a milují lidé na celém světě. Řekneme-li secese, turisté okamžitě vysloví jméno Mucha. Alfons Mucha je významým představitelem našeho secesního umění, ale secese není jen Alfons Mucha.

Cílem výstavy je ukázat a přiblížit návštěvníkům užité secesní umění jako součást převratného modernizačního a emancipačního úsilí na konci 19. století. Expozice přibližuje secesi jak z hlediska uměleckých ambicí mladých moderních umělců, tak i z hlediska nového životního pocitu (životního stylu), zasahujícího celou společnost. 

Na výstavě jsme viděli mistrovské práce dekorativního umění ze slavné Světové výstavy v Paříži 1900, mohli jsme postřehnout vlivy dobových ideových proudů (vitalismu, spiritismu a dalších). Seznámili jsme se sklářskou tvorbou, keramikou, nábytkem, secesními plakáty i dobovou módou. 

Moderní prvky výstavy: 

 • popisky expozice jsou v českém i anglickém jazyce
   
 • návštěvníkům jsou k dispozici tablety se samoobslužným programem, přinášejícím další informace o vybraných exponátech, jejich tvůrcích a o dobovém kontextu.
   
 • aplikace ke stáhnutí do Apple (zdarma, česky nebo anglicky) - podrobná a zajímavá
   
 • aplikace ke stáhnutí v Androidu 
   
 • pro školní skupiny je součástí výstavy tzv. aktivní zóna s digitální hrou, umístěná v náznaku interiéru školní třídy s autentickými školními lavicemi z období secese, kde si návštěvníci mohou vytvořit z vybraných exponátů secesní interiér.

Jak může využít výstavu Secese Vitální umění 1900 průvodce? 

 • Prohlídka Praha secesní ... v rámci této specializované prohlídky Prahy může zkušený průvodce návštěvu výstavy zakomponovat do této vycházky. Prohlídku může navíc umocnit posezením ve stylové kavárně Obecního domu 
   
 • Doporučení klientům pro volný čas - v téměř každém programu cestovní kanceláře mají turisté volný čas. Dle jejich zájmu jim průvodce může doporučit tuto výstavu - popisky jsou anglicky

 Výstava Secese vitální umění 1900 - Obecní dům Praha, koná se do 31. prosince 2015 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Přihlaste se na! 

Kurzy a státní zkoušky