Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Návštěvnost zahraničních turistů v prvním čtvrtletí 2013

Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil nejnovější údaje o návštěvnosti zahraničních turistů. Z těchto údajů vyplývá, že v prvním čtvrtletí letošního roku nastal meziroční nárůst o téměř tři procenta – celkem přijelo do ČR 1,3 milionu zahraničních turistů.

Důležitým údajem je i počet přenocování. Během letošního prvního čtvrtletí to bylo 4,1 milionu nocí strávených v ubytovacích zařízeních ČR. Meziroční nárůst je tedy o 4,2 procenta. Podle generálního ředitele CzechTourismu, Rostislava Vondrušky, je tento nárůst raritou, protože dlouhodobý trend je opačný – turisté své zájezdy spíše zkracují. Za tento nárůst počtu přenocování může hlavně rostoucí zájem turistů z Ruska, jejichž průměrná doba pobytu je 5,15 přenocování na jeden příjezd.

Jsou to právě ruští turisté, kteří utratí za nákupy v České republice nejvíce. Z údajů společnosti Global Blue Czech Republic vyplývá, že výše jejich útraty vzrostla za poslední čtvrtletí o 30 procent. Rusové tedy zůstávají nejvýznamnější skupinou turistů přijíždějících do ČR z nečlenských zemí EU.

Průměrná hodnota nákupu ruského zákazníka činí 6796 Kč. Nejdražší průměrné nákupy u nás stále dělají čínští turisté – 12 457 Kč.

Během prvního čtvrtletí se změnila také struktura přijíždějících turistů. Nárůst je zaznamenán hlavně u občanů Číny, Německa, Švýcarska, USA, Izraele a Brazílie. Méně přijíždějí hlavně turisté ze zemí, které se potýkají s obtížnou hospodářskou situací: jmenujme například Itálii, Portugalsko, Japonsko a Slovinsko.

Zdroj: www.czechtourism.cz 
 

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti