Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Nové cíle agentury CzechTourism

Agentura CzechTourism se bude v následujících obdobích snažit hlavně o zvýšení konkurenceschopnosti a o udržení ekonomické výkonnosti cestovního ruchu v České republice.

Dalším jejím cílem je posílení marketingových aktivit se zaměřením na světové trendy cestování.
Generální ředitel CzechTourismu, Rostislav Vondruška, chce ušetřit na fixních nákladech na provoz zastupitelských kanceláří CzechTourismu v Evropě a místo toho se chce zaměřit na posilování marketingových strategií na silných zahraničních trzích. Podle jeho slov se agentura bude zaměřovat hlavně na vzdálené trhy – například Čína, Jižní Amerika nebo USA.

Rušení kanceláří CzechTourismu postihne například Kyjev, Vídeň a Frankfurt nad Mohanem. Na druhou stranu, řada nových poboček bude otevřena, zmiňme například tu v Mnichově a v Hongkongu. Rušení kanceláří neznamená i přerušení marketingové kampaně v daných zemích, Česká republika bude i nadále propagována v místních integrovaných marketingových kampaních.

Byly zveřejněny výsledky průzkumu „Travel Trends Survey“, který provedla skupina Travel Leaders Group. Z výzkumu vyplývá, že 92% respondentů z řad cestovních kanceláří uvedlo, že jejich klienti plánují utratit stejně nebo i více peněz za cestování v roce 2013 v porovnání s rokem předchozím.

V Evropě se očekává největší cenový růst. Již nyní má většina dotázaných více rezervací než v loňském roce. Skupina Travel Leaders Group tento nárůst očekávala.  Podle CzechTourismu se Česká republika zařadila mezi top hot a trendy evropské destinace v roce 2013 a stala se třetím nejlépe hodnoceným místem, hned po Chorvatsku a Turecku.

Travel Agent Central tvrdí, že střední a východní Evropa jsou stále více populární, a proto někteří touroperátoři (TO) rozšiřují nabídku svých služeb právě o tento region. Jednou z firem, která zařadila Českou republiku do svého katalogu úplně poprvé je Journeys International. Tomuto trendu odpovídá i nárůst bookingů do České republiky – Collete Vacation zaznamenala nárůst o 58% a Isram o 30%.

Zdroj: www.czechtourism.cz

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti