Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Novinky z Národního památkového ústavu v Telči

Novinky a aktuální akce probíhající v Národním památkovém ústavu v Telči.

Národní památkový ústav v Telči se zapojí do projektu Dny evropského dědictví a také do akce Týden památek s dětmi. V rámci těchto dvou programů bude žákům základních škol v Telči představen dotykový model relikviáře sv. Maura. Tento relikviář se nachází ve Státním hradu a zámku Bečov. Žáci budou mít možnost si dotykový model prohlédnout 5. a 6. září. Ve čtvrtek 5.9.2013 od 18:00 hodin také proběhne odborná přednáška o relikviáři sv. Maura určená pro širokou veřejnost.

Výše zmiňovaný dotykový model relikviáře sv. Maura je dílem Státního hradu a zámku Bečov nad Teplou, Přírodní školy o.p.s. a Věznice Horní Slavkov a vznikl v roce 2011. Původně tento model sloužil jako pomůcka pro zrakově postižené, ale praxe ukázala, že má model co nabídnout i dětem.

Model seznámí děti se základními pojmy jako je relikviář, relikvie nebo světec. Za pomoci lektora poté mohou návštěvníci objevovat obsah relikviáře a správně umisťovat jednotlivé odnímatelné části relikviáře.

Děti během prohlídky rovněž obdrží komiks, který jim přístupnou formou přibližuje historii této velmi vzácné památky.

6. září 2013 (pátek) se bude konat Den otevřených dveří pro veřejnost. Návštěvníci neuvidí pouze interiéry místního odborného pracoviště, ale budou se také moci seznámit s aktivitami Národního památkového ústavu v Telči. Připravena bude prezentace práce památkářů a různých oblastí jejich zájmu – archeologie, lidová architektura, zeleň, restaurace památek nebo evidence dokumentů. V rámci Dne otevřených dveří se návštěvníci mohou těšit také na přednášku „Památková péče v praxi“, která se bude konat v 9:30 a v 11:00 hodin v zasedací místnosti Lannerova domu.

Zdroj: tisková zpráva Národního památkového ústavu.

Aktualizace: 30.8.2013

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře