Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Novinky z Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě ve snaze o zkvalitnění svých služeb připravilo pro nadcházející sezónu hned několik změn a novinek. Muzeum doufá, že tyto novinky přilákají větší počet návštěvníků.

Snad největší změnou je zlevnění celoroční vstupenky do všech areálů muzea. Tuto permanentku si návštěvníci mohou zakoupit na všech pokladnách muzea, ale i v informačním centru na náměstí. Cena permanentky je 350Kč a je platná pro 20 vstupů do muzea. Zdarma je také možné se podívat na pořádané výstavy, pokud se prokážete vstupenkou na některou z okružních tras či z Dřevěného městečka. Ovšem ceny vstupů na tyto dvě poslední zmíněné atrakce vzrostly – při vstupu do Dřevěného městečka zaplatí návštěvníci o 10Kč více, při okružní prohlídce o 20Kč.

Beze změny nezůstala ani otevírací doba v Dřevěném městečku, která byla přizpůsobena potřebám a možnostem zákazníků. V době letních prázdnin (červenec a srpen) je tedy Dřevěné městečko otevřeno až do 19 hodin.

Jurkovičova rozhledna, kterou vybudovalo město Rožnov pod Radhoštěm je také nově zpřístupněna. Turisté se k ní mohou dostat po zelené turistické stezce vedoucí od budovy muzea.

I program na letošní sezónu je více než pestrý. Návštěvníci se mohou zúčastnit například 20. ročníku hned dvou festivalů: Pekařské soboty (20. července 2013) a Rožnovské valašky, což je mezinárodní armádní folklorní festival konaný od 7. do 9. června 2013. Dalšími tradičními programy jsou: Valašská svatba z Nového Hrozenkova (30. června 2013), Dožínky (24. srpna 2013) nebo 37. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Rožnovské slavnosti  (5. – 7. července 2013), kde by měl vystoupit i soubor Altai Kai z Ruska, který se zabývá hrdelním zpěvem.

Při příležitosti 40. výročí založení CHKO Beskydy a 90. výročí založení Československé myslivecké jednoty budou v muzeu připraveny zvláštní doprovodné programy: Pojďme chránit přírodu a Myslivosti zdar!.

Další významnou událostí je výročí 1150 let od příchodu  věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Proto bude v muzeu připravena výstava Tři století cyrilometodějské tradice na Moravském Valašsku, která bude přístupná veřejnosti od 28. března do 3. listopadu 2013. Jedná se o dokumentární cyklus, který mapuje působení Cyrila a Metoděje a také různá další výtvarná díla, která se zabývají tématikou Velké Moravy a příchodu křesťanství na naše území.

Všechny aktuální informace, ceníky a otevírací doby jednotlivých areálů naleznete na www.vmp.cz

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti