Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Novoroční ohňostroj v Praze

Každoroční světelná podívaná je pro hlavní město Prahu již neodmyslitelnou tradicí a tak i rok 2019 Praha přivítá slavnostním ohňostrojem, který se bude konat dne 1. ledna 2019 v 18:00 hodin.

Oslavy nového roku v Praze nebudou ani letos ochuzeny o jedinečnou podívanou, kterou nabízí sledování ohňostroje. Novoroční ohňostroj je atraktivní jak pro tuzemské, tak i pro zahraniční návštěvníky Prahy.

Průvodci budou zase vybírat turistům ta nejlepší místa v Praze, aby vše dobře viděli.

Novoroční ohňostroj se opět vrací na Letenskou pláň.

Luxusní show světelných efektů bude mít název - Praha je svobodná aneb 30 let od sametové revoluce.
Potrvá téměř 11 minut - přesně 10 minut a 52  vteřin. Aby  se divákům lépe čekalo, bude se na letenský kopec promítat a odpočítávat čas. Vše bude ještě umocněno vypálením zvukového efektu a to 15 minut, 10 minut, 5 minut a jedna minuta před začátkem show. V letošním roce přinese ohňostroj divákům řadu novinek. Představení bude mít pět obrazů, z nichž každý symbolizuje jednu etapu revoluce v roce 1989. Všechny obrazy – nazvané Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce a Svoboda - i zvukový doprovod jsou postaveny tak, aby divákovi evokovaly vzpomínky a emoce spjaté s touto dobou.

Návštěvníci si budou moci vychutnat i hudbu -  mimo jiné uslyší Modlitbu pro Martu a melodie písní Rolling Stones a Beatles.

Taktéž budou vidět například číslice – mimo jiné číslice 17 připomínající listopad 1989.

Nejlepší místa budou z centra Prahy jako například Dvořákovo nábřeží, Štefánikův most, Mánesův a Čechův most či z Pařížské ulice.

Provoz tramvají bude v okolí přerušen již v 17:30. 

Aktualizace: 25.12. 2019 JKM