Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Objevování skla v Libereckém kraji 2. díl

2. díl seriálu o libereckém skle.

Pivo ve skle

V jedné z nejstarších skláren v České republice, ve Sklárně Novosad a syn, se zachoval dodnes tradiční způsob výroby skla. Během prohlídky sklárny poznáte celou proceduru výroby skla. Prohlídka vás zavede i do více než 100 let staré historické brusírny. Po prohlídce se  můžete přemístit do Muzea skla, kde naleznete více než 5000 exponátů – většinou vlastní výroby. Dále v areálu naleznete minipivovar a restauraci s výhledem do hutní haly, takže i během oběda můžete sledovat, že práce ve sklárně se nikdy nezastaví. Po předchozí objednávce Vám bude k dispozici sklář, s jehož asistencí budete moci zkusit vyrobit vlastní skleněný výrobek.

Více informací naleznete na www.sklarnaharrachov.cz
 

Korálková dílna

Během cesty mezi Železným Brodem a Jabloncem nad Nisou se můžete zastavit v Pěnčínsku, které mimo jiné vyniká svou bižuterní tradicí. Ve Výletním areálu Pěnčín se můžete pokochat perličkami, korálky a hotovými bižuterními výrobky, které si můžete také zakoupit. K dispozici je i korálková dílna, ve kterési můžete zkusit vyrobit Váš vlastní originální kousek bižuterie.

Více informací naleznete na www.vapen.cz
 

Foukané sklo

V Novém Boru můžete obdivovat zručnost malířů skla, rytců a brusičů. V Galerii W je k vidění mnoho skleněných plastik, malosériového i autorského skla. Vedle je i sklářský ateliér, kde je možné sledovat foukání skla nad kahanem. Galerie W se navíc nachází v domě, kde žil Bedřich Egermann, světově významný sklář a vynálezce achátového skla, perleťového a biskvitového emailu a žluté a červené lazury. V galerii je proto vyhrazená část věnovaná jeho životu a tvorbě.

Více informací naleznete na www.galeriew.cz
 

Český granát

Turnov je město, které se jistě každému spojí se zpracováváním českých granátů a s výrobou šperků a dalších ozdobných i užitných předmětů. V dílně Granátu Turnov, uměleckého družstva, můžete vidět ukázku zpracovávání a broušení granátů stejně jako vlastní výrobu šperků.

Více informací naleznete na www.granat.cz
 

Ráj korálků

House of Beads and Jewellery v Jablonci nad Nisou je místem, kde objevíte nového koníčka – výrobu šperků a bižuterie. Nejen, že se tam seznámíte se všemi možnými technikami tvoření a nutnými pomůckami a doplňky, ale také tam najdete nejširší škálu korálků všech barev, velikostí a tvarů. Provozovna G a B beads navíc nabízí exkurzi, která návštěvníkům přiblíží proces výroby těchto korálků.

Více informací naleznete na www.gbbeads.cz

Další díly seriálu o objevování skla v Libereckém kraji nalezneteZDE (1. díl) a ZDE (3. díl). 

 


 

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti