Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Placení daní v EU

Na území jednotlivých členských států Evropské unie by mělo být se všemi občany EU nakládáno stejně. To platí i pro daňovou povinnost – pokud se přestěhujete do jiné členské země, podléháte i její daňové povinnosti.

Vzhledem k neexistenci jednotných celoevropských pravidel zdanění je nutné si pečlivě nastudovat daňovou legislativu hostitelské země. V každém případě platí dohoda o zamezení dvojího zdanění (tedy v hostitelské i domovské zemi), kterou mezi sebou státy EU uzavřely.

Daň z příjmu je nutné odvádět v zemi, ve které vykonáváte práci – ať už jako zaměstnanec nebo OSVČ. Pokud ale bydlíte v jiné zemi, než kde platíte daně, může po vás daňový úřad vaší domovské země chtít zdanit příjem také tam. Tomuto by měla zabránit dohoda o zamezení dvojího zdanění.

Daňovým rezidentem jste v zemi, kde strávíte více než 6 měsíců ročně. Podle zákonů této země poté daníte své celkové celosvětové příjmy. Pokud v hostitelské zemi strávíte méně než šest měsíců, jste i nadále považováni za daňového rezidenta své domovské země a v hostitelské zemi jsou vám podle její platné legislativy zdaněny pouze příjmy tam nabyté.

Při odvodu daní v hostitelské zemi se na Vás vztahují stejné daňové výpočty jako na občany této země.

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře