Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Praha oslaví svátek sv. Patrika

Svátek svatého Patrika se celosvětově spojuje se zelenou barvou, pivem a veselými oslavami. Letos se k tomuto svátku připojuje i Praha - od večera 17.března do 18. března bude Petřínská rozhledna barevně nasvícena - jak jinak, než tradičně zeleným světlem.

Svatý Patrik je nejvýznamnějším světcem Irska a také jeho patronem. Již od nepaměti se v Irsku slavil 17. březen jako velký svátek. Dříve se však slavilo návštěvou kostela a vzpomínáním na významný život tohoto světce. Později začalo být populární pořádat v tento den sportovní utkání a věnovat se tradičním keltským tancům. Oblíbená byla také pouť na horu Croagh Patrick.

Současné oslavy dne sv. Patrika však vypadají jinak. Každý rok 17. března se můžete těšit na veselé oslavy, všudypřítomnou zelenou výzdobu, zpěv keltských písní a tanec keltských tanců. Časté jsou také pochody a průvody. Tradičním předmětem, který symbolizuje oslavy dne sv. Patrika je zelený trojlístek - svatý Patrik jej prý používal při vysvětlování základních principů víry a na obrazech je s ním vyobrazován dodnes. Setkat se můžete i se zelenými pokrmy nebo pivem.

K oslavám se každoročně připojuje mnoho zemí nebo měst. 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře