Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Pražské technické podzemí

Kolektory Praha, a.s. nabízejí jedinečnou možnost prohlídky technického podzemí Prahy. Pod českým hlavním městem je celkem 90 kilometrů kolektorových tunelů, přímo pod historickým centrem je to 18 kilometrů. Kolektory Praha, a.s. připravily pro návštěvníky 4 turistické trasy dlouhé 1,5 km.

Snad žádné jiné město na světě se nemůže pyšnit takovou kolektorovou sítí jako Praha. Návštěvníci si prohlédnou systém ukládání inženýrských sítí a seznámí se s technologiemi výstavby kolektorů. Každá prohlídka také zahrnuje návštěvu dispečinku, kde je představen způsob, jakým je pražská kolektorová síť monitorována.

30 metrů pod povrchem se návštěvníci svezou důlní lokomotivou a navštíví místní důlní nádraží. Během prohlídky můžou nahlédnout do sklepů domů přes průvrty, kterými vedou inženýrské sítě.

Návštěva kolektorů nabízí jedinečnou možnost projít se pod historickými památkami jako třeba Prašná brána, Obecní dům, Týnský chrám nebo dům U Černé Matky Boží.
 

PROHLÍDKOVÉ TRASY

 1. Trasa A – Centrum I – nejjednodušší trasa a zároveň jediná, kde návštěvníci nemusejí zdolávat žádné žebříky. Okruh vede ze Senovážného náměstí pod Ovocný trh a zpět.
   
 2. Trasa B Vodičkova – nejnovější kolektor z roku 2007. Začátek je na Senovážném náměstí, konec na křižovatce Vodičkovy ulice a Václavského náměstí.
   
 3. Trasa C Královská cesta – návštěvníci prozkoumají kolektory od Senovážného náměstí k Prašné bráně až na konec Celetné ulice. Prohlídka končí v historickém sklepení.
   
 4. Trasa D Slovanský dům -  první polovina této trasy je podobná s Královskou cestou, ale před Prašnou bránou zatáčí do ulice Na Příkopě a končí ve Slovanském domě.
   

Prohlídku je vždy nutné rezervovat minimálně 7 dní předem. Rezervační systém naleznete na stránkách www.hkp.cz nebo www.kolektory.cz
Vstup je povolen dětem od šesti let.
 

VSTUPNÉ

 • skupinová vstupenka (skupina max. 16 osob): 4 500 Kč
 • jednotlivci:   300 Kč
 • skupinová vstupenka pro studenty, seniory nad 70 let a držitele ZTP: 2 500 Kč.


Více informací o projektu Praha technická naleznete v našem článku ZDE.
 

 

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře