Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Pražské věže - ACK ČR pro cestovní kanceláře

Dne 12. února 2013 se uskutečnilo setkání zástupců cestovních kanceláří a agentur v prostorách Staroměstské mostecké věže, která je ve správě Muzea hl. města Prahy. Hosty přivítaly PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová, předsedkyně sekce památek ACK ČR a PhDr. Zuzana Strnadová, ředitelka Muzea hl. města Prahy.

K oslavě třetích narozenin sekce památek ACK ČR pozvalo Muzeum hl.města Prahy 12.února 2013 členy ACK ČR na Staroměstskou mosteckou věž, kterou spolu s dalšími pražskými věžemi od 21.ledna roku 2013 spravuje. Předsedkyně sekce PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová úvodem připomněla, že Praha je pověstná jako město stovky věží – ale jen zlomeček tohoto počtu je turistům přístupný. Muzeum z nich spravuje obě mostecké věže, Prašnou bránu, Svatomikulášskou městskou zvonici, Rozhlednu na Petříně a Zrcadlové bludiště tamtéž. Toto bludiště je replikou brány Špičky z Vyšehradu – a tak ke věžím představujícím městské opevnění tak trochu patří.

Ředitelka Muzea hl.m.Prahy PhDr. Zuzana Strnadová seznámila se záměry, jak oživit prohlídky věží cílenými výstavami, pro které Muzeum hl.m.Prahy má v depozitářích nepřeberné množství materiálu. Zaměří se všestranně – pro cizince i tuzemské návštěvníky. A také pro rodiny s dětmi a mládež, samozřejmě tak, aby to odpovídalo charakteru každé památky. Tak např. pro Petřínskou rozhlednu se nyní chystá výstava „Věže z Merkuru“. V Prašné bráně budou dějiny opevnění Prahy a v Malostranské mostecké věži expozice zaměřená na mosty.

Kustodi i pracovníci v pokladnách hovoří cizími jazyky, návštěvní hodiny najdete na webových stránkách www.muzeumprahy.cz – navštivte nás – pražské věže. Pokud má nějaká skupina zájem na pozdější prohlídce, může si ji objednat – noční pohled za to rozhodně stojí.

K narozeninové oslavě patří pohoštění a dárek. Obojího se pracovníkům cestovních kanceláří a vybraným průvodcům dostalo. Přesvědčili jsme se, že i v gotické místnosti v druhém patře (pochopitelně bez výtahu) lze zařídit přiměřený catering pro komornější akce.

Po prohlídce Staroměstské mostecké věže jsme se vydali přes Karlův most nikoliv do věže Malostranské, protože ta je momentálně zavřená, ale na Svatomikulášskou městskou zvonici, která léta plnila funkci městské ochranné hlásky, aby se pak za totality veřejnosti totálně uzavřela, protože sloužila STB jako „špehovna“. Cestou si mohou turisté odskočit do blizoučké Pilsner Urquell galerie, což je spojení reprezentačních prostor Plzeňského prazdroje se značkovou prodejnou, kde si můžete zdarma prohlédnout interaktivní výstavu, zakoupit suvenýr a dát si světoznámý mok – a zároveň i využít hygienické zařízení, které na věžích chybí.

Fotogalerie z úspěšné akce

PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová, předsedkyně sekce Památek a významných turistických cílů ACK ČR
jolana.myslivcova@ackcr.cz

Zápis do našich kurzů a seminářů zahájen!!!

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2