Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Proč si přát práci v cestovním ruchu? 7 důvodů, proč je toto odvětví tak lákavé pro cestovatele a dobrodruhy!

Oblast cestovního ruchu je velmi atraktivní mnoho lidí, protože je velmi dynamický a stále rostoucí průmysl, který nabízí širokou škálu nejrůznějších pracovních příležitostí. A po covidu lidé jsou lidé po cestování velmi "hladoví".

Práce v cestovním ruchu je velmi zajímavá a zábavná, ale současně i náročná a vyžaduje velkou míru zodpovědnosti.

 1. Cestování: Jedním z nejatraktivnějších aspektů práce v cestovním ruchu je příležitost cestovat a poznávat nová místa. Mnoho pracovních pozic v tomto oboru vyžaduje cestování do různých zemí a měst, což je velmi vzrušující. Nejvíce asi cestují průvodci cestovního ruchudelegáti cestovních kanceláří. 
   
 2. Kreativita: Práce v cestovním ruchu vyžaduje velkou kreativitu, zejména v oblasti vytváření zážitků pro klienty. Úspěšný produkt cestovního ruchu je výsledkem souhry mezi výběrem kvalitních služeb a nápadem. Taktéž průvodci, kteří si připravují své exkurze a prohlídky míst, vymýšlí, jak svůj výklad co nejvíce zpestřit. To je velmi inspirativní a motivující pro lidi s kreativními sklonem.

  Strakonický dudák
 3. Multikulturalita: Cestovní ruch spojuje lidi z různých kultur a zemí. Jak často říkám, cestovní ruch je největší jazykovou školou a školou života na světě. 
   
 4. Flexibilita: Mnoho pracovních pozic v cestovním ruchu nabízí flexibilní pracovní dobu. Například průvodci mají nepravidelné pracovní hodiny a také si mohou svůj čas plánovat a rozhodnout se, kolik času provázení věnují. Průvodci mohou velmi dobře propojit svou činnost se studiem, hlavní profesí. A průvodci po Praze jsou často rodiče, kteří si plánují exkurze podle toho, jak mají pro děti hlídání, školku nebo školu. 
   
 5. Kariérní růst: Cestovní ruch je tak rozmanitý, že je neustálá možnost se posouvat dále. Lidé, kteří se rozhodnou pracovat v cestovním ruchu, mají příležitost rozvíjet své profesní dovednosti a získávat zkušenosti, což může vést k vyššímu postavení a vyššímu platu. 
   
 6. Zábava: Cestovní ruch je obor, kde máme na každém kroku řadu zážitků a také práce v této oblasti může být velmi zábavná a motivující pro lidi, kteří mají rádi zábavu a adrenalinové aktivity.
 7. Přínos pro komunitu: Práce v cestovním ruchu může mít pozitivní dopad na místní komunitu a ekonomiku. Pomáhá rozvíjet turistický průmysl a podporuje místní kulturu a tradice. 

Text:  PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová
Foto: Miroslav Kopřiva 


Přihlaste se na! 

Kurzy a státní zkoušky

Napsali jsme pro Vás také:

Jak se stát průvodcem - průvodkyní

Jak je to s průkazy průvodců? Regulace průvodcovské činnosti 

Jaký je rozdíl mezi průkazem Průvodce I. a II. stupně? 

Kdo může být průvodcem/průvodkyní 

Jaké jsou konkrétní formy práce průvodce, kde může průvodcovat 

Jaké to je být průvodcem/průvodkyní v památkovém objektu

Víte, co dělá průvodce Prahou?

Zkoušky profesní kvalifikace - autorizace TYRKYS 

Jak si přípravu na zkoušku průvodce co nejvíce usnadnit 

Co všechno zajišťuje cestovní kancelář průvodci když průvodcuje mimo domov 

Jaké jsou výhody práce průvodce - průvodcování je práce snů

Průvodci Průkazku průvodce nebo osvědčení na Pražský hrad s sebou

Jazykové znalosti průvodce Prahou 

Jak jsem se stala průvodkyní na Pražském hradě

Kolik jazyků musí znát průvodce 

Český národní průkaz průvodce - skvělé nebo brzda? 

stante se průvodcem