Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Proškolení zaměstnanců v první pomoci - povinnost zaměstnavatele

Víte, že se na Vás vztahuje povinnost vyplývající ze zákoníku práce o odborném proškolení zaměstnanců v poskytování první pomoci? Náš kurz první pomoci je vhodný pro základní proškolení zaměstnanců v oblasti první pomoci.

Současné znění §103 obsahuje podrobné stanovení konkrétních povinností zaměstnavatele na úseku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci včetně poskytování první pomoci (§ 103 odst. 1), kdy a v jakých případech je zaměstnavatel povinen tato školení zajišťovat (§ 103 odst. 2) a ostatní podmínky, obsah, četnost školení, vedení příslušné dokumentace a ověřování znalostí (§ 103 odst. 3).

Dalším podstatným ustanovením je § 102 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, který ukládá povinnosti zaměstnavatele pro případ zdolávání mimořádných událostí (§ 102 odst. 6) s výslovnou povinností
zaměstnavatele "zajistit a určit podle druhu činnosti a velikosti pracoviště potřebný počet zaměstnanců, kteří organizují poskytnutí první pomoci." Aby mohl zaměstnavatel tuto zákonnou povinnost splnit,
musí předem zajistit odborné vyškolení těchto zaměstnanců.

Plnění této povinnosti bývá předmětem kontrol státních orgánů. (§ 102 odst. 6, § 103 odst. 1 písm. g) a j) zák. č. 262/2009 Sb., zákoníku práce)

Různé profese představují pro zaměstnance různá rizika, která jsou dle charakteru provozu větší či menší vzhledem k charakteru práce. Úraz nebo kolaps může dojít i u klienta nebo návštěvníka dané firmy. Čím více lidí se v dané firmě pohybuje, tím větší pravděpodobnost nastává.

Profesionální školitel záchranné služby s mnohaletou zkušeností aktivního záchranáře Vám vše srozumitelně vysvětlí a předvede. Všechny předvedené úkony si pak sami vyzkoušíte.

Naučíme Vás i Vaše zaměstnance poskytnout laickou první pomoc až do příjezdu záchranné služby. Vzhledem k našim mnohaletým zkušenostem, přizpůsobíme školení přesně podle Vašich provozních požadavků.

Školení lze uspořádat přímo u Vás ve firmě v individuálním termínu dle Vašeho výběru.

                            

Semináře první pomoci naleznete také v oddíle KURZY - první pomoc u - u každého termínu naleznete tlačítko PŘIHLÁSIT SE ! Rezervujte si svůj termín ještě dnes!  

Telefonujte  na 602 204 123, pište na kurzy@tyrkys.cz