Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Průvodcovské střípky – Praha má další prvenství – ukažte klientům místo, kde robot nalévá nápoje - Cyberdog!

V Praze máme tolik jedinečných míst. Lidé z celého světa například přijíždějí navštívit jedinou kubistickou kavárnu v Evropě a od 28.11.2018 můžeme klienty pozvat do high-tech baru - do Cyberdog, kde na prvním místě v Evropě robot zvládne podávání nápojů od objednávky, přes nalévání až k placení.

VĚDECKO-TECHNOLOGICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM CYBERDOG

Kde?

  • Cyberdog – Seydlerova 4, Praha 5

Jak se tam s turisty dostanete?

  • Velmi jednoduše metrem – je to jen pár kroků od zastávky metra Nové Butovice (metro B)

Proč?

  • První projekt svého druhu v Evropě  
  • Robot připravuje nápoje – nejen, že je nalévá, ale zpracuje celý proces od objednávky až po platbu 
  • Zákazník si přes mobilní aplikaci objedná nápoj a robotické rameno se dá do práce. Vezme láhev, dokáže ji otevřít, pak opatrně nalije skleničku a tu položí na vozík, který je zavěšený u stropu a odveze objednávku ke stolu, kde se spustí a klient si převezme svou objednávku. 
  • Na první pohled to vypadá velmi jednoduše, ale vše je velmi složitý organismus.

Autoři: umělec David Černý + architekt Tomáš Císař
Investor: společnost Trigema
Cena projektu: cca 20 miliónů korun
Počet míst: 40

Zajímavost v interiéru:Židle Masters navrhl kreativní génius Philippe Starck. Vzdal tím hold třem světovým ikonám současného designu - Arne Jacobsenovi, Ero Saarinenovi a Charlesi Eamesovi. Tento bestseller mezi židlemi posbíral také řadu designových ocenění.

Zajímavost exteriér: Dvoupatrová stavba vypadá jako hlava a tělo psa. Materiál evokuje pocit vesmírné lodi.
 Cyberdog je prostor dělený na robotické pracoviště, vozíkovou dráhu umístěnou nad místy pro návštěvníky a prostor s projekcí. Tam se promítají ukázky ze světa technologií. Díky speciální úpravě skla pomocí folie určené pro projekci budou mít kolemjdoucí možnost vidět projekci i z pěší zóny před objektem.

Myšlenka projektu: Ve 21. století směřujeme k umělé inteligenci a za podnik, kde budou obsluhovat lidé, si jednou možná hodně připlatíme. 

Součástí celého prostoru je dále Czech Photo Centre - multižánrový umělecký prostor, který je jednou z nejvýznamnějších galerií zaměřených na současnou fotografii v hlavním městě.