Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

První jarní den roku 2012 v pražské Botanické zahradě zcela zdarma!

Na první jarní den 21. března 2012 si Botanická zahrada hl. m. Prahy v Troji připravila pro všechny návštěvníky dárek, a to vstup zdarma do všech expozic vč. Fata Morgany a dalších výstavních prostor.

Chcete-li s rodinou či přáteli oslavit první jarní den, můžete se vydat na procházku do pražské Botanické zahrady a vychutnat si tak veškeré vnitřní i venkovní expozice (skleník Fata Morgana, venkovní expozice, přírodní areál i Vinici sv. Kláry) zcela zdarma.

Skleník Fata Morgana

Tento tropický skleník Fata Morgana se nachází na jižním svahu trojské stráně a částečně je zapuštěn do skalnatého terénu.

Interiér skleníku je rozdělen do tří částí, ve kterých se návštěvník seznámí s mnoha druhy rostlin tropického a subtropického klimatického pásma a pozná různé rostliny zajímavých barev a nezvyklých tvarů.

Venkovní expozice

Zahrnuje mnoho výsadeb jako je například Ornamentální zahrada, Japonská zahrada či Stráň, jejíž dominantou jsou tři železné sochy výtvarníka Lukáše Raise (Archimedon, Noha, Dva).

Dále Pivoňková louka, která právě na přelomu března a dubna nabízí unikátní pohled na kolekci kvetoucích magnolií.

Mezi další expozice patří Stálezelené dřeviny a stínomilné trvalky, Severoamerická polopoušť, Mokřad či Lesní biotopy východní Asie a Severní Ameriky.

Vinice sv. Kláry

Nabízí posezení u nejlepších vín z Troje, Čech a Moravy s možností vyhlídky na Prahu.

Přírodní areál

Zde můžete navštívit naučnou stezku, na které se seznámíte s cennými lokalitami jako jsou přírodní památky Havránka, Salabka a Velká skála.

A jak se do Botanické zahrady v Troji dostat? Můžete jet pomocí MHD, a to ze stanice metra C Nádraží Holešovice autobusem č. 112 do zastávky Zoologická zahrada či Botanická zahrada Troja. Nebo si cestu můžete zpestřit přívozem, který jezdí mezi Podbabou a Podhořím nebo parníkem po Vltavě z Rašínova nábřeží.

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře