Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Putování s dětmi po Libereckém kraji – 2. část

Přehled zajímavých míst a aktivit pro rodiny s dětmi – 2. část

Centrum Babylon

Celodenní zábavu pro celou rodinu naleznete v Centru Babylon, kde můžete kromě nejznámějšího aquaparku navštívit i IQ park, lunapark, XD theater a mnoho dalšího. V IQ parku děti objeví a na vlastní kůži si vyzkouší fungování různých fyzikálních zákonů, v lunaparku se vyřádí na kolotočích a prolézačkách. Aquapark se nachází ve třech propojených halách a nabízí různé druhy bazénů, vodních atrakcí, masáží a tobogánů. Nejnovější částí Centra Babylon je XD theater, kde návštěvníci dostanou speciální brýle a mohou „navštívit“ strašidelný důl a horskou dráhu.

Více informací naleznete na www.centrumbabylon.cz
 

Dovolená na horách

Horské centrum Bedřichov je rájem pro všechny milovníky sportu. Nachází se zde dva lyžařské areály – jeden přímo v Bedřichově a druhý na Severáku – kde naleznete sjezdovky různých náročností, možnost nočního lyžování i lyžařskou školu pro děti. V Bedřichově také začíná 170 km dlouhá Jizerská magistrála – tedy běžkařská trať. V létě jsou tato střediska ideální pro pěší výlety a výlety na kolech.

Více informací naleznete na www.bedrichov.cz nebo na www.skijizerky.cz
 

Svět krápníků

Největší krápníkové jeskyně na severovýchodě Čech jsou Bozkovské jeskyně, kde návštěvníci uvidí největší podzemní jezero v Čechách, velký počet menších jezírek a hlavně nádhernou, barevnou krápníkovou výzdobu – stalagnáty, stalagmity a stalaktity. Prohlídka je nenáročná a vhodná i pro rodiny s menšími dětmi. Nedaleko Bozkovských jeskyní je možné navštívit Roztocký mlýn, kde se děti setkají s vodníkem, čarodějnicemi a čertem. Zajímavá je také procházka Riegrovou stezkou, která vás zavede k hydroelektrárně ve Spálově.

Více informací naleznete na www.bozkovske-jeskyne.cz
 

Království dřevěných hraček

Nejstarší česká továrna na výrobu dřevěných hraček se nachází v Jiřetíně pod Bukovou. Exkurze Vás zavede do historie továrny a seznámí Vás s nejzajímavějšími a nejznámějšími výrobky této továrny. Hračky je možné zakoupit v přilehlém obchodě. V areálu továrny se nachází i Vila Schowanek, kde se nachází muzeum dřevěných hraček, dřevěné bižuterie a lyžování v Jizerských horách. Nedaleko od továrny se nachází rozhledna Špičák.

Více informací naleznete na www.detoa.cz nebo na www.skijizerky.cz
 

Sportovní zážitky pro celou rodinu

V přírodním parku Ještěd se nachází moderní sportovní areál Javorník, kde můžete využít kilometr dlouhou bobovou dráhu nebo čtyřsedačkovou lanovku. Areál je vhodný spíše pro začínající lyžaře, ale na své si přijdou i lyžaři, jejichž dovednosti jsou na vyšší úrovni. V létě je v areálu připraveno několik tras pro cyklokrosaře. Nabízí se i návštěva rozhledny Rašovka, ze které je vidět Bezděz, Trosky a Krkonoše.

Více informací naleznete na www.areal-obrisud.cz 
 

Další zajímavá místa a aktivity naleznete ZDE (1. část), ZDE (3. část) a ZDE (4. část).
 

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti