Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Reklamace zájezdu

Reklamaci svého zájezdu můžete zrealizovat v takových případech, kdy cestovní kancelář nesplnila podmínky, které byly stanoveny při uzavírání cestovní smlouvy.

Povinností cestovní kanceláře je zajistit zájezd klientovi tak, jak bylo ve smlouvě dojednáno. Pokud nejste se zájezdem spokojeni (neodpovídající ubytování či chybějící bazén apod.), obraťte se přímo na cestovní kancelář nebo ke zprostředkovateli cestovní kanceláře či agentury.

Pokud chcete uplatnit právo reklamace zájezdu, je třeba vyřídit jej vyřídit nejpozději do tří měsíců od ukončení zájezdu. Tato lhůta platí i u zájezdu, který se nekonal.

Před započetím Vaší dovolené si pečlivě ověřte, zda cestovní smlouva skutečně odpovídá Vašim požadavkům. Co všechno by měla smlouva obsahovat a na co si dát pozor naleznete v našem článku "Cestovní smlouva při koupi zájezdu" na http://www.tyrkys.cz/stranka/cestovni-smlouva-pri-koupi-zajezdu.html.

Jestliže zájezd neodpovídal nabídce v katalogu a následně ani Vaší smlouvě s CK, pak máte nárok na poskytnutí slevy z ceny zájezdu. Pro uplatnění slevy je potřeba doložit veškeré nedostatky (např. zdokumentované fotografiemi). Je-li přítomen delegát CK, pak po něm požadujte nápravu nebo vystavení písemného dokladu (může Vám jej vystavit také poskytovatel služby či personál). Důkazem Vám může posloužit i svědectví ostatních účasníků.

Máte-li ve smlouvě uvedeno, že cestovní kancelář se distancuje od odpovědnosti za vadně poskytnutou či zcela neposkytnutou službu, pak je smlouva neplatná!

Předběžnou výši slevy si můžete zjistit v tzv. Frankfurtské tabulce slev. V tabulce je uvedeno několik typů nedostatků a jejich procentuální sleva.

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře