Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Rekonstrukce poslední kaple na Svatém kopečku v Mikulově

Kaple svatého Šebestiána na Svatém kopečku u města Mikulov se konečně dočká rekonstrukce, která by měla končit koncem příštího roku. Ke kapli navíc přibude i přírodní naučná stezka.

Významná obnova Svatého kopečku skončí po čtyřech letech. Tato lokalita je historicky velmi významná, nachází se zde například nejstarší křížová cesta na Moravě.

Vytvoření nové naučné stezky a celková rekonstrukce kaple sv. Šebestiána bude stát přibližně 7,7 milionu korun. Tento projekt je ze dvou třetin financován EU, zbylou třetinu nákladů uhradí radnice a sponzor.

Svatý kopeček je velmi výraznou dominantou města Mikulov, nachází se na něm 16 kaplí ze 17. a 18. století a také kopie kaple Božího hrobu v Jeruzalémě. Vlastníkem kaplí je katolická církev, která ovšem nedisponovala finančními prostředky na jejich opravu a údržbu. Kaple si tedy pronajalo město Mikulov, které dlouho sháněla peníze na rekonstrukci této dominanty. Opravu většiny kaplí financovali soukromí sponzoři.

V kapli svatého Šebestiána proběhne oprava střech, dveří, schodiště a oken. Kaple také bude mít novou fasádu a vnitřní omítky. Na trase nové naučné stezky bude celkem 11 informačních panelů, které návštěvníky seznámí s místní přírodou. Na Svatém kopečku také vyroste 20 nových laviček.

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře