Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Restaurace Rembrandtova Učence v pracovně

Slavný Rembrandtův obraz Učenec v pracovně dnes opustil své obvyklé místo ve Šternberském paláci na Hradčanech v Praze. Jediný obraz od tohoto slavného autora v České republice čeká přibližně roční restaurace a detailní průzkum v dílnách Národní galerie v Praze.

Během restauračního procesu proběhne také podrobný technologický průzkum díla. Restaurátoři a autoři výzkumného projektu, Anja K. Ševčik a Adam Pokorný, doufají, že tento průzkum přinese řadu nových poznatků o Rembrandtově technologii. Tyto poznatky budou zařazeny do právě vznikající mezinárodní databáze Rembrandt Database a také představeny široké veřejnosti. Celou restauraci budou moci milovníci umění sledovat na webových stránkách Národní galerie v Praze: Rembrandtovi na stopě – zde budou zaznamenávány pokroky během restaurace a další doprovodný program.

Patronem tohoto projektu je Bank of America Merrill Lynch, která zařadila Národní galerii v Praze mezi 24 projektů ze 16 zemí světa, kde bude realizovat svůj globální Projekt na záchranu umění. Tento projekt zatím dotoval záchranu přibližně 57 vzácných obrazů ve 25 zemích světa.

Národní galerie v Praze bude moct díky této dotaci stabilizovat stav malby a zabránit ztrátám dalších vrstev barvy. Dalo by se říct, že hlavně díky této dotaci si budou moci další generace vychutnat pohled na toto slavné Rembrandtovo dílo.

Podle představitelů Bank of America Merrill Lynch má umění jedinečnou schopnost spojovat lidi, komunity a zároveň pomáhat rozvoji ekonomie. Díla, která byla vybrána k dotování v budoucnosti poskytnou mladé generaci obraz historie.

Zdroj: www.ngprague.cz

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře