Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Revoluce v poskytování informací návštěvníkům Prahy

V Praze začalo v únoru 2014 působit vůbec první mobilní infocentrum. Atraktivně polepená červená dodávka Pražské informační služby - Prague City Tourism (PIS - PCT), která bude sloužit k informování i propagaci Prahy.

V roce 2013 přijelo dle statistik do Česka rekordních 7,3 miliónu návštěvníků a tento počet stále narůstá. Z toho 7,7 miliónu - tedy více než 65 procent turistů zamířilo do Prahy. Toto číslo není konečné, podle současných trendů se dá předpokládat, že návštěvnost Česka a Prahy bude v roce 2014 opět o něco vyšší.

Orientaci v Praze bude turistům pomáhat i tzv. mobilní informační centrum, které je mimo jiné vybaveno TV obrazovkou a  jeho interiér je vybaven tak, aby byl schopen poskytovat plnohodnotný servis všem klientům. 

 Toto centrum bude  také vyjíždět do krajů, kde se bude starat o prezentaci Prahy jako krásného místa pro dovolenou, odpočinek a poznání. Počítá se i s účastí na odborných akcích - zde by mobilní infocentrum mělo prezentovat PIC-PCT.
.
průvodci prahou, informace pro průvoce prahou, průvodci využijí informace
Červená dodávka, vyzdobená v novém stylu turistické destinace Praha, se bude pravidelně účastnit všech významných akcích v Praze. Již teď se počítá s účastí na slavnostech jednotlivých městských částí, na význačných sportovních akcích, na festivalu světla Signal, na hudebním festivalu United Island nebo třeba na akcích Pražského mezinárodního maratonu.

V mobilním informačním centru mohou informace pro své turisty získat i průvodci Prahou nebo pracovníci cestovních kanceláří.


PIS-PCT věří, že se mobilní infocentrum stane známým prostředkem propagace i zdrojem informací. Zároveň bude dodávka prezentovat svou vysílací organizaci na různých specializovaných veletrzích cestovního ruchu. Tato forma dodávky ušetří náklady na prezentaci na těchto akcích.

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře