Praha
Praha
Praha
Praha

Úspěšní absolventi TYRKYSu

Šárka Finková - delegátka, průvodkyně

Příběh delegátky Šárky Finkové - absolventky kurzu a zkoušky Delegát cestovní kanceláře - Místní zástupce pro cestovní kancelář pořádaného TYRKYS, školy kultury podnikání v cestovním ruchu, s.r.o.

Na bílý papír opakovaně kreslím „kozačky“ a k tomu mi z kotoučového magnetofonu zpívá Rita Pavone „E zitto zitto“. Vůbec slovům nerozumím, ale cítím cosi zvláštního. Bylo mi asi 10 let a tehdy vše začalo.

Po dalších 8 letech, kdy jsem se poprvé setkala s živými Italy, následuje roční samostudium italštiny a poté dlouhých 20 let pauzy.

Rok 2005 znamenal posun k mému, již zcela evidentnímu snu. Poprvé v Itálii a hned v Kalábrii! A pak opakovaně po 7 let. Bože, jak mě fascinovaly ty holky delegátky! „Hani“, říkám svojí dceři, „to chci jednou dělat!“ Byla jsem v neustálém kontaktu se svými přáteli z Itálie, každá místnost mého bytu měla (a stále má) v sobě cosi italského

Před 2 lety jsem opustila zaměstnání, které mi způsobovalo trauma… Být evidována poprvé na Úřadu práce nebylo příjemné.

 Ale pak, jednoho rána, jsem v pochmurné náladě při brouzdání na internetu narazila na webové stránky Tyrkysu… HEURÉKA!

Pracovnice na ÚP viděly a pochopily, jak silná je moje touha po práci delegátky. A tak jsem zanedlouho jela do Prahy na rekvalifikační kurs - Delegát pro cestovní kancelář - Místní zástupce cestovní kanceláře .

Ufff… po letech zase ve škole a učit se! Ale to byla taková radost, cpát si do hlavy informace, které chci, které se mi líbí, které určitě budu potřebovat!

Všichni vyučující profesionálně vedli hodiny a já se zatajeným dechem poslouchala a už jsem se viděla, jak skutečně hovořím s klienty.

Zkoušky jsem nebrala na lehkou váhu. Šlo mi o vše. Písemná práce nebyla problém po dovolenkových zkušenostech, nicméně nervozita se dostavila u ústní zkoušky formou uvítací schůzky. Ale zvládla jsem to. V té době  mi přišla nabídka na práci v cestovní kanceláři, kterou jsem přijala.

Po krátkém čase jsem dostala i možnost krátkodobé delegatury v Kalábrii od slovenského tour operátora. Tehdy jsem však dala přednost „jisté“ práci a zůstala v Čechách v kanceláři a dál nabírala zkušenosti ještě i v další CK. Jezdila jsem občas v autobusu jako technický doprovod na Gargáno a do Kalábrie.


Následující jaro jsem už nabídku neodmítla, zabalila kufry a zamířila jako delegátka do milované Kalábrie.

S kolegyní Martinou, s níž jsem absolvovala ve stejný termín delegátský kurs, jsme se shodly snad úplně ve všem. Byly jsme si úžasnou oporou v nelehkých chvílích a dokázaly jsme si vyjít vstříc a navzájem si pomoci. 

Obě jsme využily to, co nám Tyrkys dal, a nabraly spoustu dalších zkušeností. Oblast od Briatica po Capo Vaticano včetně Liparských ostrovů, kam jsem jezdila s klienty i třikrát do týdne, se na 4 měsíce stala mým druhým domovem.

Letos, právě v těchto dnech, se už chystám na Ischii. Moc se těším na výlety s klienty na Capri a Amalfitánské pobřeží.

V budoucnu se chci věnovat i profesionálnímu průvodcování, a proto jsem v dubnu s naprostou důvěrou absolvovala v Tyrkysu kurs průvodce cestovního ruchu.

Co říci závěrem… snad jen, že „nikdy není pozdě začít“. Motivaci nelze nikomu  naimplantovat, tu musí mít člověk uvnitř sebe, musí cítit, co ho přitahuje, kam ho to táhne. A neměl by si to nechat nikým rozmluvit…

Děkuji všem z Tyrkysu, mé rodině, přátelům a všem dalším lidem, kteří přispěli, byť jen maličkým kouskem, na cestu za mým snem… 

                                        Šárka Finková, sfinkova@seznam.cz

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 


Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město

Od kdy? 27. květen 2018, Neděle
Kde? Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město se koná 27. května 2018 (neděle) od 9:00 do 13:00 hodin s PhDr. Rudolfem Pošvou, CSc. Cena vycházky je 200 Kč.
Číslo V1/2018

Více informací

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'