Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Školákem v Protektorátu - nový projekt Památníku Terezín

Památník Terezín přišel na začátku roku 2013 s novým, revolučním projektem. Tento projekt si klade za cíl přiblížit školákům a studentům život v Protektorátu Čechy a Morava. Toto období je představováno formou, která je studentům nejpřístupnější a kde mohou nejlépe porovnat rozdíly – je zde komplexně představeno školství v Protektorátu Čechy a Morava.

Rozsáhlé webové stránky projektu Školákem v Protektorátu (www.skolakemvprotektoratu.pamatnik-terezin.cz ) jsou rozděleny na dvě části. První část je určena učitelům, kteří chtějí přiblížit studentům tuto dobu. Najdou zde mnoho zajímavých informací a doplňujících materiálů, kterými mohou zpestřit výuku.

Druhá část je určena samotným dětem a dospívajícím. Přístupnou formou odpovídající věku čtenářů je zde představeno školství té doby. Studenti se seznámí s novými pojmy, vyjasní si případné nejasnosti a určitě zjistí mnoho nových informací. Stránky jsou také doplněny informacemi o kulturním životě či možnostech trávení volného času v době Protektorátu. Nechybí zde ani velká škála dobových fotografií.

Projekt si klade za cíl přivést mládež k porovnání současné situace s praktikami totalitního režimu a k uvědomění si hodnoty demokratického zřízení. Kromě představení obecné situace pracuje projekt také s konkrétními projevy represe vůči české mládeži za 2. světové války.

Celý projekt byl realizován Památníkem Terezín ve spolupráci s dalšími 18 institucemi v Čechách i v zahraničí. Finanční podporu poskytla také mezinárodní organizace International Coalition of Sites of Conscience.

Více informací a celý projekt naleznete na těchto webových stránkách: http://skolakemvprotektoratu.pamatnik-terezin.cz/

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře