Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Smrtelné úrazy dětí se mohou snížit

Počet dětských smrtelných úrazů by se dal snížit až o polovinu, avšak mnoho lidí nereaguje na veškerá možná opatření. Základem všeho je prevence a snaha úrazům předcházet. A někdy stačí opravdu málo, chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě....

Dětské úrazy vždy představovaly a představuji problém. Podle statistik je každoročně ošetřeno více než půl miliónu dětí a mladistvých, cca 35 000 dětí je hospitalizováno a více než 200 dětí každoročně zemře. Jejich počet by bylo možné snížit až o polovinu, pokud bychom přijali další patřičná opatření. Aktuálně je nejdůležitější zaměřit se na dopravní politiku a úrazy dětí v domácnosti (pády, popáleniny, utonutí, udušení či otrava a podobně).

Mezi navrhující vhodná opatření patří například:

  • nastavení maximální teploty vody v domácnostech na 50 stupňů Celsia
  • dětská pyžama vyráběná ze samozhášecích látek
  • zákaz dětských chodítek v důsledku možného pádu
  • dětské pojistky u zapalovačů
  • povinné oplocení soukromých bazénů
  • zřízení okenních zábran u všech budov vyšších než jedno patro
  • děti do 4 let by musely být v autě usazeny do autosedačky zády ke směru jízdy (tento osvědčený zákon mají např. ve Švédsku)
  • zabezpečení balení léků dětským pojistným uzávěrem, ne jen chemikálie
  • aby všichni cyklisté bez rozdílu věku byli povinni nosit helmu 

první pomoc u dětí, děti a první pomoc, pp dětiNárodní centrum prevence dětských úrazů, násilí a podpory bezpečnosti pro děti v ČR spolupracuje s Ministerstvem zdravotnictví na zavádění prevence pro snížení dětské úrazové úmrtnosti a nemocnosti.

Předcházejte úrazům dětí - navštivte seminář Úrazy první pomoci u dětí - vhodný pro rodiče, prarodiče, au-pair, pedagogy.... Přednáší zkušený školitel záchranné služby a profesionální záchranář. Na konci semináře obdržíte osvědčení o absolvování.

Četná umrtí u dětí jsou způsobena i pozřením chemické látky. Takovým případům se dá rozvněž předcházet - naučíme Vás to v semináři Otravy u dětí, prevence a první pomoc. 

Naučíme Vás, co potřebujete - HODNĚ PRAXE - JEN NEZBYTNÁ TEORIE 

Všechny postupy si VYZKOUŠÍTE - PROCVIČÍTE - NAUČÍTE

V případě, že navštěvujete s dětmi školní výlety, školy v přírodě, sportovní akce, tak pro Vás máme připraven odborný kurz Zdravotník zotavovacích akcí, který je akreditován MŠMT ČR. Tento kurz je zakončen zkouškou s celostátní platností.

Pokud jste již absolvovali kurz Zdravotník zotavovacích akcí nebo jste absolventem kurzu Základní norma zdravotnických znalostí pro pedagogické pracovníky, neusněte na vavřínech. Máte možnost se dále rozvíjet absolvováním našeho kurzu První pomoc při sportovních aktivitách ve škole

Aktualizace: 24.6.2016

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře