Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Spánek, poruchy spánku, význam snů

V antickém Řecku bůh spánku Hypnos sestupoval každou noc na zem, uspával vše živé a posílal sny. Doby antického Řecka jsou hodně vzdáleny a v současné době některou z poruch spánku trpí mnoho lidí. Budíte se většinou s pocitem, že jste se "vyspali do růžova" prni síly a optimismu nebo máte dojem, že jste celou noc "skládali hromady uhlí" a jste totálně vyčerpáni?

Spánek a snění stále čeká na své vědecké objasnění.
        Spánek slouží k regeneraci organismu, jeho duševních i fyzických funkcí. Potřeba spánku je velice individuální, jsou lidé, kterým stačí denně 5 hodin. Jsou však lidé, pro které ani 8 hodin nestačí. Důležitý je pocit, se kterým vstáváme.

      S přibývajícím věkem roste četnost poruch spánku. Pokud se jedná o jednorázový výkyv není to problém. Vše se srovná. Nekvalitní spánek a nepříjemné ranní vstávání představují nebezpečí i z dlouhodobého hlediska.Každý den pak uléháme s obavou, jaké bude naše další ráno. Máme strach o vlastní spánek (tj. zda se dnes dobře vyspím) a dochází k vytváření špatných návyků spánkové hygieny.
Ty mohou přejít v úzkost a depresi.

Poruchy dělíme na nespavost, zvýšenou spavost a další poruchy spánku, jako např. spánková apnoe, noční děs a další.

Více se dozvíte na semináři Spánek, poruchy spánku, význam snů, který je určen pro laickou veřejnost, je veden zajímavou a poutavou formou za použití zážitkových metod naší velmi zkušenou terapeutkou a dlouholetou lektorkou.

Obsah semináře:
zdravý spánek, spát do růžova význam spánku a snů pro duševní hygienu * průběh jednotlivých fází spánku * poruchy spánku, insomnie, hypersomnie * poruchy spánku při směnném provozu, spánková deprivace * zásady duševní hygieny pro dobrý spánek * snění noční, denní * význam snů : mají sny smysl? mohou mi nějak pomoci?existují předvídací sny? mohu věřit snáři? proč se mi opakují sny? * nejčastější snové symboly,výklad kratičkých snů účastníků – dle zájmu * odpovědi na dotazy účastníků * nácvik relaxace při poruchách usínání

Konkrétní termíny semináře naleznete v oddíle KURZY - DALŠÍ kurzy a semináře

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře