Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Storno zájezdu u CK

Jestliže se klient cestovní kanceláře rozhodne pro zrušení již uzavřené cestovní smlouvy, je povinen uhradit storno poplatek. V jaké výši bude odstupné stanoveno?

Výše odstupného od cestovní smlouvy zpravidla závisí na tom, v jak dlouhém časovém úseku od uskutečnění zájezdu budete smlouvu rušit. To znamená, čím dříve provedete storno, tím bude poplatek nižší.

Za změnu se nepovažuje, pokud CK navýšila cenu zájezdu v závislosti na směnném kurzu Kč o více jak 10 % či zvýšení nákladů na dopravu apod. Platí v případě, že CK uvědomila své klienty minimálně 20 dní před zahájením zájezdu. Jedná se o jednostranný právní úkon, tzn. že cestovní kancelář Vám nemusí nic schvalovat. Stejně tak může smlouvu vypovědět CK, jestliže klient nesplnil veškeré její podmínky (neuhrazené platby, ...).

Sledujte výši odstupného, aby odpovídala vynaloženým nákladům CK při stornu. (např. nechte si doložit přehled jejich výdajů). Příliš vysoké storno poplatky mohou být nezákonné, tudíž neplatné.

Chcete-li se uchránit před případným stornem zájezdu, můžete se proti němu nechat pojistit.

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře