Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Studium v EU

Všichni občané členských zemí EU mají nárok právo studovat v libovolném členském státě EU za stejných podmínek jako místní studenti.

Před přihlášením se na vysokou školu si pozorně prostudujte podmínky přijetí, které se mohou jak v každé zemi, tak na každé univerzitě lišit. Podmínkou přijetí cizího státního příslušníka může být třeba složení zkoušky z jazyka.

Co se uznávání vysokoškolských (i jiných) diplomů týče, neexistuje v EU žádný sjednocený postup. Proto Vám doporučujeme zjistit si předem, jestli Vám bude Váš diplom uznán, případně za jakých podmínek. Více se o tomto problému můžete dočíst v našem článku Jak dosáhnout uznání odborné kvalifikace v jiné zemi EU.

Během studia na vysokých školách v členských zemích EU máte nárok na stejnou výši školného jako státní příslušníci dané země – toto se ale nevztahuje na stipendia a studentské půjčky. O stipendium na univerzitě v jiné členské zemi EU můžete žádat pouze v případě, že v této dané zemi žijete alespoň 5 let.

Další možností financování studia v zahraničí je projekt ERASMUS.
 

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře