Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Studujeme zážitkem - vyzkoušejte si práci lampáře

Plynové lampy jsou kouzelnou součástí nočního života v Praze. Tyto historické lampy, které jsou považovány za jednu z nejvýznamnějších památek veřejného osvětlení, se staly ikonou Prahy a vytvářejí romantickou a nostalgickou atmosféru.

Světlo plynu je vynikající pro vytváření romantického a historického dojmu a vytváří nezapomenutelnou atmosféru pro návštěvníky Prahy. Pokud se chcete projít pod plynovými lampami v Praze, doporučuje se navštívit Staroměstské náměstí, Karlovu ulici, uličky Starého Města nebo Karlův most. 

kurz v tyrkysu

Naši komentovanou vycházku jsme zahájili na Uhelném trhu, řekli jsme si, které domy jsou zajímavé v Michalské ulici, prosmýkli jsme se Hlavsovou ulicí a pokračovali dále přes Staroměstské náměstí a dále Železnou ulicí ke Stavovskému divadlu. 

Cestou jsme se naučili zhasínat a zažehávat plynové lampy, dozvěděli se, jak poznáme, která lampa je elektrická, a která plynová.

A také jsme se od pana Ing Žákovce dozvěděli mnoho zajímavého - jako například, jak to bylo s osvětlením v minulosti, jak se žilo lampářům a jakou tradici má toto řemeslo dnes. 

Chcete si to také s námi zkusit? 

1. března 2023 - OBSAZENO 

15. února 2023 - možnost přihlášení a více informací